
Składniki
1 kilogram
1 kilogram
2 łyżki
3 łyżki
2 sztuki
25 dekagramów
1 sztuka
1 łyżka
2 sztuki
6 sztuk
8 sztuk
1 szczypta
3 łyżki
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso kroimy w kostkę i podsmażamy na oleju, dolewamy szklankę wody, esencję Knorr i dusimy do miękkości. Zagęszczamy sos mąką i doprawiamy do smaku.
Krok 2
W drugim garnku zalewamy kapustę wodą i gdy się zagotuje wodę wylewamy. Dodajemy szklankę zimnej wody oraz przyprawy i koncentrat. Gotujemy pod przykryciem na małym ogniu.
Krok 3
Na patelni podsmażamy na oleju drobno posiekaną cebulę, kiełbasę oraz grzyby. Wraz z gulaszem dodajemy do miękkiej kapusty. Przyprawiamy do smaku.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Esencja do sosu pieczeniowego ciemnego Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Bigos świąteczny
Bigos świąteczny wypełni kuchnię aromatem suszonych grzybów i ziół. Kiszona kapusta z dodatkiem kiełbasy jałowcowej, mięsa na gulasz, pomidorów oraz przypraw – to jednogarnkowe danie, którego nie może zabraknąć na świątecznym stole. Tajemnicą tej potrawy są dodatki (kminek, ziele angielskie, liść laurowy), które sprawiają, że delikatnie kwaśna kapusta nabiera zdecydowanego smaku. Do zestawu przypraw proponowanych w przepisie można również dołączyć majeranek, rozmaryn, kolendrę, słodką lub ostrą paprykę. Bigos dobrze komponuje się ze świeżym chrupiącym pieczywem, ale też gotowanymi ziemniakami lub kopytkami. W takiej postaci, z dodatkiem świeżych warzyw lub surówki, sprawdzi się jako danie obiadowe. Natomiast z chlebem możesz go zaserwować na kolację. Do urozmaicenia jego smaku wykorzystaj suszone owoce (najlepiej śliwki lub morele) lub dołącz do bigosu warzywa, np. paprykę lub cukinię. Zanim jednak zaczniesz eksperymentować, wypróbuj przepis na bigos świąteczny w wersji klasycznej. Zobacz, jak go przygotować.