Składniki
2 kilogramy
500 gramów
2 sztuki
1 łyżka
0.5 łyżeczki
1 łyżeczka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Buraki ugotuj do miękkości ze skórką. Następnie poczekaj, aż wystygną i obierz.
Krok 2
Obrane buraki zetrzyj na drobnej tarce do miski.
Krok 3
Wyciśnij sok z cytryny.
Krok 4
Obierz chrzan, zetrzyj szybko na drobnej tarce i dodaj natychmiast do buraków.
Krok 5
Wlej sok z cytryny, dodaj sól, pieprz Knorr i całość dokładnie wymieszaj.
Krok 6
Gotową ćwikłę dopraw cukrem pudrem w zależności od upodobań oraz od słodkości buraków. Podawaj do pieczonych mięs.
Dobra rada:
Pamiętaj, że możesz przygotować większą ilość ćwikły z chrzanem w szczycie sezonu i zamknąć szczelnie w słoikach, które należy następnie za pasteryzować. Dzięki temu możesz się cieszyć smakiem świeżej ćwikły przez cały rok.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste...
Czytaj więcejSuszone grzyby są dobrze wszystkim znanym przysmakiem, który często pojawia się w naszych jadłospisach. Nie wyobrażamy sobie aromatycznych zup, sosów oraz pierogów bez tych leśnych specjałów. Aby grzyby suszone nadawały się do spożycia i zachwycały smakiem, warto zgłębić wiedzę na temat moczenia ich w wodzie i mleku. Jak to zrobić?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Ćwikła
Ćwikła z chrzanem to jeden z najpopularniejszych dodatków w kuchni polskiej. Ostra, a zarazem lekko kwaśna pasuje do wędlin, mięs pieczonych i smażonych. Często podaje się ją do tradycyjnego obiadu. I do tego łatwo przygotujesz ją w domu!
Dla kogo?
Dla miłośników tradycyjnych potraw i tych, którzy lubią ostre urozmaicenia posiłków. Bez ćwikły z chrzanem trudno się obejść!
Na jaką okazję?
Ćwikła z chrzanem pasuje na co dzień i na święta. Wzbogaci smak mięs oraz wędlin, więc zawsze warto mieć ją w swojej spiżarce.
Czy wiesz, że?
Pierwszy polski przepis na ćwikłę znaleziono w utworze „Żywot człowieka poczciwego” Mikołaja Reja z 1567 roku.
Dla urozmaicenia
Chcesz przygotować smaczną ćwikłę z chrzanem na zimę? Warto to zrobić w sezonie, gdy dostępne są świeże warzywa. Wystarczy włożyć ćwikłę do słoików, a następnie wszystko razem zapasteryzować.