Jak zrobić ćwikłę z chrzanem do słoików?
Jesteście miłośnikami ćwikły z chrzanem? Jeżeli lubicie ten przysmak, to zostańcie z nami i dowiedzcie się, jak przygotować go we własnej kuchni. Koniec z gotowcami! Przygotowanie ćwikły z chrzanem jest niezwykle proste, o czym zaraz sami się przekonacie. Zapraszamy!
Ćwikła z chrzanem – co to takiego?
Ćwikła z chrzanem to potrawa, która wielu osobom może kojarzyć się ze świętami, ponieważ często gości wtedy na stołach. Intensywny kolor potrawy sprawia, że nie da się przejść obok niej obojętnie. Podobnie jest ze smakiem! Słodkie buraki i ostry chrzan to duet idealny. Połączenie tych dwóch kontrastowych aromatów daje niepowtarzalny efekt. Zastanawiacie się, jak zrobić ćwikłę z chrzanem? Z pewnością przyda Wam się kilka naszych wskazówek.
Ćwikła z chrzanem. Jak ją zrobić? Najważniejsze są składniki
Zanim przejdziecie do przygotowania ćwikły z chrzanem, najpierw zadbajcie o niezbędne składniki. Lista nie jest długa, ale nie może w niej zabraknąć żadnej pozycji! Zacznijmy od podstawowego składnika ćwikły z chrzanem, czyli buraka ćwikłowego. Kolejnym składnikiem jest oczywiście chrzan. Może być w postaci korzenia lub już starty, dostępny w słoiku. W składzie tej potrawy nie może zabraknąć soku z cytryny oraz soli. A, że w kuchni konieczny jest balans, dlatego dla zrównoważenia słonego smaku, potrzebny jest odrobina cukru. To wszystko!
Jak zrobić ćwikłę z chrzanem? Prezentujemy krok po kroku
Składniki przygotowane? Teraz czas zabrać się za przygotowanie ćwikły. Koniecznie wykonujcie ją na podstawie naszej receptury. Doskonały efekt gwarantowany. Zaczynamy!
- Na wstępie myjemy dokładnie 1/2 kg buraków ćwikłowych i przekładamy je do garnka z wodą. Następnie gotujemy buraki przez około godzinę i dziesięć minut.
- Po ugotowaniu buraków obieramy z nich skórkę, a następnie trzemy je na tarce do miseczki.
- Do startych buraków dodajemy 5 łyżek startego wcześniej chrzanu lub gotowego chrzanu ze słoiczka. Dodajemy łyżeczkę soku z cytryny i doprawiamy ćwikłę szczyptą soli oraz cukru. Na zakończenie mieszamy dokładnie wszystkie składniki.
- Gotowe, smacznego!
Ćwikła w słoikach. Sposób na wydłużenie daty ważności sałatki do spożycia
Jak zrobić ćwikłę w słoiku, aby cieszyć się jej smakiem przez całą zimę? Mamy dla Was sprawdzoną metodę! Rekomendujemy przygotować ćwikłę z chrzanem, korzystając z naszego przepisu, a następnie przełożyć ją do słoików. Co dalej? Należy dokładnie i szczelnie zamknąć słoiki, a następnie poddać je pasteryzacji przez 20 minut. Gotowe! Tak przygotowana ćwikła powinna być smaczna całą zimę, a może nawet zagości na wigilijnym stole? To jednak niejedyne święto, w trakcie którego możemy zaserwować ćwikłę z chrzanem. Jak zrobić ćwikłę na Wielkanoc? Przepis już jest znany, dlatego nie sprawi najmniejszego problemu przygotowanie tej potrawy.
Ćwikła z chrzanem – z czym ją podawać?
Jesteśmy pewni, że podany przez nas przepis na ćwikłę z chrzanem przypadnie Wam do gustu. Dlatego dzielimy się kulinarnymi propozycjami z wykorzystaniem tej potrawy.
Zacznijmy od tradycyjnej ćwikły z chrzanem. To zaledwie 40 minut, które pozwolą przygotować Wam coś naprawdę pysznego. Pamiętajmy o tym, by na stole nie zabrakło mięsa, które razem z ćwikłą tworzą idealną kompozycję smaku. Polecamy też świąteczną roladę z boczku. To świetne połączenie, które może zostać w Waszej kuchni na dłużej.
A na świątecznym stole nie może zabraknąć babki ziemniaczanej. Możecie ją podawać w towarzystwie ćwikły z chrzanem. Zadowolenie gości gwarantowane. Ćwikła – jak ją zrobić? Znacie już przepis, teraz możecie ją zrobić i cieszyć się jej pysznym smakiem!
Komentarze (0)