Składniki
600 gramów
4 sztuki
5 ziaren
8 ziaren
200 gramów
2 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
200 gramów
1 sztuka
5 sztuk
1 pęczek
100 mililitrów
1 szczypta
1 szczypta
0.25 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Ćwiartki kurczaka umyj, umieść w dużym garnku, zalej około 2 litrami zimnej wody, dodaj łyżkę soli i nastaw na gaz, a gdy woda się zagotuje, zbierz powstała pianę. Mięso gotuj na wolnym ogniu przez około 30 minut.
Krok 2
Marchew, pietruszkę, ziemniaki i seler obierz, pokrój w 2 cm kostkę. Z brukselki usuń zewnętrzne liście, natnij ją delikatnie nożykiem na krzyż od strony głąba. Kalafiora rozdrobnij, wycinając z niego małe różyczki. Następnie oczyść i przekrój na trzy części fasolkę szparagową, posiekaj natkę koperku.
Krok 3
Do gotującego się mięsa dodaj marchew, seler, pietruszkę, ziemniaki oraz w całości pora i przekrojoną na pół cebulę. Zupę z warzywami gotuj 20 minut, po tym czasie dodaj brukselkę, fasolkę szparagową oraz przyprawy, ziele angielskie, liść laurowy oraz ziarenka pieprzu. Wszystko razem gotuj około 5 minut, po czym dodaj kalafiora. Zupę z dodanym kalafiorem gotuj jeszcze kolejne 5 minut.
Krok 4
Po tym czasie, gdy wszystkie warzywa są miękkie, wyłów rozgotowaną cebulę i pora, a zupę zapraw śmietaną. Tuż przed podaniem dodaj koperek.
Dobra rada:
Do gotowania zupy możesz wykorzystać gotowe mieszanki mrożonych warzyw.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste...
Czytaj więcejSuszone grzyby są dobrze wszystkim znanym przysmakiem, który często pojawia się w naszych jadłospisach. Nie wyobrażamy sobie aromatycznych zup, sosów oraz pierogów bez tych leśnych specjałów. Aby grzyby suszone nadawały się do spożycia i zachwycały smakiem, warto zgłębić wiedzę na temat moczenia ich w wodzie i mleku. Jak to zrobić?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Jarzynowa zupa
Zupa jarzynowa - ciężko wyobrazić sobie bez niej naszą polską tradycję kulinarną. Kojarzona z beztroskim czasem dzieciństwa i obiadami u babci. To także oznaka wiosny i wraz z nią przychodzących świeżych i różnorodnych warzyw. Zaserwuj swojej rodzinie pyszną i aromatyczną zupę!
Dla kogo? Dla wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie obiadu bez pożywnej zupy. Dla miłośników bukietu warzyw na talerzu.
Na jaką okazję? To świetna propozycja na rodzinny obiad. Kremowa i gęsta konsystencja zupy zaspokoi apetyty domowników.
Dla urozmaicenia: Tradycyjna zupa jarzynowa zawiera warzywa takie jak: marchewka, seler, por, pietruszka. Według uznania można jednak dodać do niej np. brokuły lub fasolkę szparagową. Im więcej, tym lepiej!
Czy wiesz, że? Sezon na zupę jarzynową trwa cały rok. Można przygotować ją ze świeżych, sezonowych warzyw, ale w sezonie zimowym sprawdzą się także te mrożone.
Zupa jarzynowa to powrót do smaków rodzinnego domu – nie zapominaj o nich!