Składniki
300 gramów
1 sztuka
300 gramów
1 opakowanie
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
300 gramów
1 sztuka
50 gramów
1 sztuka
100 mililitrów
2 sztuki
3 sztuki
3 sztuki
1 łyżeczka
2 sztuki
1 litr
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Pokrój warzywa w kostkę, przełóż do garnka. Dodaj skrzydełka i całość zalej około 1 litrem zimnej wody. Następnie dodaj przyprawy i ugotuj wywar na zupę.
Krok 2
Zapraw zupę jedną lub dwiema torebkami Barszczu czerwonego Knorr.
Krok 3
Zapraw zupę śmietaną, dodaj połowę koperku oraz majeranek.
Krok 4
Przeciśnij ziemniaki przez praskę, dodaj jedno jajko, mąkę i resztę koperku, po czym wygnieć na jednolite ciasto.
Krok 5
Kapustę pokrój w kostkę, jabłka zetrzyj na tarce. Połącz z resztą i całość gotuj jeszcze około 15 minut.
Krok 6
Uformuj od razu małe kulki i ugotuj je w oddzielnym garnku. Podawaj kluski w barszczu.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Barszcz czerwony Ulubione Smaki Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Barszcz z jabłkami
Barszcz z jabłkami to pyszna odmiana od klasycznej wersji tej popularnej zupy. Przygotuj go na wywarze drobiowo-warzywnym. Żeby jego smak był jak najbardziej urozmaicony, oprócz marchewki, pietruszki, selera i cebuli, dodaj do zupy również białą kapustę. Zrób to, kiedy barszcz będzie już gotowy, dzięki temu kapusta nie zmięknie zbytnio i pozostanie chrupiąca. Dobry barszcz to taki, w którym dobrze komponują się ze sobą smaki słodkie i kwaśne. Żeby zrównoważyć słodycz warzyw, dodaj jabłka dowolnego kwaśnego gatunku, np. papierówki lub renety. Zagęść zupę dodatkiem śmietany, która dodatkowo polepszy jej smak. Zamiast często spotykanych dodatków, takich jak np. jajka czy ziemniaki, do barszczu przygotuj drobne ziemniaczane kluseczki. Będą doskonale uzupełniały ten oryginalny wariant czerwonego barszczu. Przygotujesz w ten sposób zupę, która sprawdzi się jako samodzielne danie obiadowe. Podoba Ci się ten pomysł? Wypróbuj nasz przepis i przygotuj barszcz z jabłkami przy najbliższej okazji.