Składniki
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
10 sztuk
4 sztuki
1 łyżeczka
1 łyżeczka
1 łyżeczka
1 łyżeczka
30 mililitrów
300 mililitrów
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Kabaczka umyj i pokrój w półplastry lub w grubą kostkę – w zależności od wielkości warzywa. Jeśli kabaczek jest nieco większych rozmiarów, obierz go ze skóry. Pomidory natnij w dolnej części na krzyż nożem i sparz we wrzącej wodzie – ściągnij skórkę, przekrój na ćwiartki i pozbądź się nasion.
Krok 2
Papryki, cebulę oraz pomidory pokrój w dużą kostkę. Pieczarki w ćwiartki.
Krok 3
W szerokim garnku, na rozgrzanej oliwie, przesmaż cebulę, paprykę i kabaczek. Dodaj łyżeczkę słodkiej i ostrej papryki, curry oraz koncentrat. Zalej niewielką ilością wody i duś chwilę.
Krok 4
W następnej kolejności do garnka dołóż pieczarki, pomidory oraz drobno pokrojoną papryczkę. Całość zalej 300 mililitrami wody, dodaj Bulion warzywny Knorr i doprowadź do wrzenia. Gotuj jeszcze chwilę, w razie potrzeby dopraw do smaku.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste...
Czytaj więcejSuszone grzyby są dobrze wszystkim znanym przysmakiem, który często pojawia się w naszych jadłospisach. Nie wyobrażamy sobie aromatycznych zup, sosów oraz pierogów bez tych leśnych specjałów. Aby grzyby suszone nadawały się do spożycia i zachwycały smakiem, warto zgłębić wiedzę na temat moczenia ich w wodzie i mleku. Jak to zrobić?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Podobne przepisy
Leczo z kabaczka
Najważniejszym składnikiem tej wersji leczo jest kabaczek, czyli nic innego jak popularna cukinia, kuzynka dyni i bakłażana. Najpopularniejsza jest w postaci zielonej, ale są także kabaczki żółte i w kropki. W przepisie na leczo z kabaczkiem użyj tych, które akurat będziesz mieć pod ręką. Kluczem do smaku leczo z kabaczka są przyprawy – słodka i ostra papryka, indyjska mieszanka przypraw curry, oraz koncentrat pomidorowy. Będzie warzywnie, aromatycznie i bardzo smacznie. Z naszego przepisu dowiesz się, jak zrobić leczo z kabaczka krok po kroku. Powodzenia!
Dla kogo? Leczo nie musi być daniem z dodatkiem mięsnym – same warzywa nie tylko doskonale wypełnią żołądek, ale też zachwycą smakiem. Jarosze będą oczarowani, jednocześnie miłośnicy mięsnych potraw również nie będą mieli powodów do narzekania. W przepisie na leczo z kabaczka uwzględniliśmy wiele znakomitych składników, więc śmiało można powiedzieć, że niczego mu nie brakuje.
Na jaką okazję? Leczo z kabaczka i papryki z jednej strony kojarzy się z potrawą, która króluje na stołach w lecie. Właśnie wtedy warzywa są najsmaczniejsze i najbardziej soczyste. Mimo to, nasz przepis na leczo z kabaczkiem z pikantną nutą możesz potraktować jako patent na rozgrzewający posiłek w chłodniejsze dni.
Czy wiesz, że? By zostać mistrzem leczo z kabaczka, trzeba wiedzieć dwie rzeczy. Po pierwsze w potrawie istotne jest, aby jego składniki były miękkie, ale nie rozgotowane – powinny zostać jędrne i zachować kształt, jeśli się rozpadną, leczo zmieni się w warzywną pulpę, a tego byśmy nie chcieli. Po drugie – należy odpowiednio podlać duszące się składniki, bulionem lub wodą, by leczo z kabaczka było lekko wodniste, ale nie stało się zupą.
Dla urozmaicenia: Do wegetariańskiego leczo z kabaczkiem pierwszorzędnie pasują także bakłażan i patison. Ze szparagami albo ciecierzycą będzie smakować równie dobrze. Leczo z kabaczka możesz podawać ze świeżym pieczywem.