Jak pasteryzować leczo na zimę? Jak długo trwa wekowanie?
Smakiem pysznego leczo chcielibyśmy cieszyć się przez cały rok. Co, jeśli powiemy Wam, że znaleźliśmy na to sposób? Z pomocą przychodzi proces pasteryzacji, dzięki któremu leczo zachowa świeżość na długi czas. Ile trwa wekowanie? Jak prawidłowo pasteryzować leczo? Zostańcie z nami, a udzielimy odpowiedzi na te pytania. Zapraszamy!
Pasteryzacja leczo – czy warto?
Pasteryzacja to technika konserwowania żywności, którą znamy również pod jej potoczną nazwą – wekowanie. Dzięki tej czynności możemy cieszyć się smakiem naszych potraw i przetworów w dowolnej chwili. Wystarczy wyciągnięcie słoiczka ze spiżarni i gotowe! Dlaczego wekowanie leczo to dobry pomysł? Pierwszą zaletą tego procesu jest oszczędność czasu. Pasteryzowane leczo będzie do Waszej dyspozycji w każdej chwili! Macie zabiegany dzień? Sięgacie po przetwór, podgrzewacie go i obiad jest gotowy w kilka minut. Wekowanie sprawdza się również w momencie, gdy przygotujecie za dużą ilość jedzenia. Ten proces pozwala zapobiec wyrzucaniu żywności.
Jak pasteryzować leczo?
Wekowanie żywności jest naprawdę łatwym zadaniem. Pokażemy Wam, jak przejść przez ten proces. Zaczynamy!
- Przygotujcie leczo z ulubionych produktów, my polecamy wybrać paprykę, cukinię oraz pomidory. Zadbajcie o to, by warzywa były świeże!
- Przygotujcie słoiki, do których przełożycie leczo. Najpierw jednak dokładnie je wyparzcie. Jak pasteryzować leczo w słoikach? Przełóżcie do nich potrawę, a następnie szczelnie zamknijcie.
- Zaczynamy proces pasteryzacji. Najlepiej ułożyć słoiki w garnku z wodą wyłożonym ścierką. Następnie gotujemy je. Pasteryzacja w piekarniku nie jest zalecana, nie wiemy jaką temperaturę produkt osiągnie w geometrycznym środku i tym samym nie wiemy czy będzie on bezpieczny. Jak długo pasteryzować leczo w słoikach? Ten proces powinien trwać około 20 minut.
- Gotowe! Należy wyjąć słoiki z garnka, a następnie postawić je w chłodnym miejscu. Najlepiej w lodówce. Leczo raczej nie będzie mieć pH poniżej 4,5, czyli istnieje szansa na rozwój pałeczek jadu kiełbasianego, dlatego nawet po pasteryzacji, słoiki powinny być przechowywane w lodówce. Teraz możecie cieszyć się smakiem leczo w dowolnym momencie.
Czy można wekować leczo z kiełbasą?
Nie wyobrażacie sobie posiłków bez mięsa i chcecie pasteryzować leczo z dodatkiem kiełbasy? Możecie to zrobić, jednak Wasza potrawa będzie miała krótszą datę przydatności. Naszym zdaniem najlepiej pasteryzować leczo bez dodatku mięsa. Zawsze możecie podsmażyć je na patelni i dodać do gotowego dania. Będziecie mieć pewność, że leczo Wam nie zaszkodzi. Podsmażenie mięsa i lecza zajmuje zaledwie kilka minut, a jest to znacznie bezpieczniejsza opcja. Zgadzacie się? Skoro wiecie już, jak pasteryzować leczo na zimę, to pora na poznanie znakomitych przepisów na tę potrawę. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!
Smaczne leczo w Waszych domach
Poznajcie nasze receptury na leczo w różnych odsłonach. Obiecujemy, że będzie naprawdę pysznie i niestandardowo. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy!
Klasyczne leczo zawsze dobrze się sprawdza. Jeżeli więc nie lubicie eksperymentować, to sięgnijcie po tę wersję, a z pewnością docenicie jej wspaniały smak! Jak długo pasteryzować leczo? Wystarczy 20 minut i potrawa będzie gotowa.
Czy wiecie, że leczo to tradycyjna węgierska potrawa? Całe szczęście możemy cieszyć się smakiem tego dania w naszym kraju. Poznajcie przepis na węgierskie leczo i oceńcie, czy ta receptura wyróżnia się jakimiś składnikami!
Nie macie w domu kiełbasy? Możecie zastąpić ją innym mięsem! Co powiecie na leczo z parówkami? Musimy przyznać, że to naprawdę smaczna wersja! Szukacie pomysłu na dodatek do lecza? Mamy doskonałą propozycję. Wypróbujcie przepis na leczo z makaronem, a z pewnością będziecie zadowoleni. Pycha! Życzymy Wam udanego gotowania i smacznego.
Komentarze (0)