Składniki
200 gramów
1 sztuka
500 gramów
1 sztuka
1 sztuka
0.5 kilograma
1 sztuka
0.5 łyżki
2 sztuki
0.5 łyżki
2 łyżki
1 sztuka
2 łyżki
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Grzyby do pasztecików wigilijnych z grzybami rozdrobnij i włóż do garnka razem z kapustą, zalej 1 l wody, dodaj po jednej kostce bulionu grzybowego i bulionu warzywnego Knorr oraz liście laurowe, ziele angielskie i kminek. Całość gotuj powoli na wolnym ogniu przez 1 godzinę, do czasu, gdy kapusta stanie się miękka.
Krok 2
Cebulę pokrój drobno i przesmaż na dużej patelni na maśle. Dodaj do niej ugotowaną kapustę i wszystko razem przesmaż.
Krok 3
Dopraw do smaku przyprawą w minikostkach Czosnek Knorr, majerankiem i pieprzem.
Krok 4
Na stolnicy za pomocą wałka rozwałkuj ciasto francuskie. Przełóż zimny farsz na ciasto i zroluj w kształtny walec.
Krok 5
Wierzch ciasta na paszteciki wigilijne z grzybami posmaruj żółtkiem i posyp suszonymi przyprawami, np. kminkiem. Piecz w temperaturze 200°C przez 20-30 minut. Gdy rolada ostygnie, pokrój ją na mniejsze kawałki.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Bulion grzybowy na borowikach leśnych Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Paszteciki wigilijne z grzybami
Świąteczny czas przynosi ze sobą mnóstwo wyjątkowych smakołyków, takich jak paszteciki z kapustą i grzybami. Przyprawy korzenne często są zapowiedzią pysznego deseru, z kolei zapach leśnych grzybów sprawia, że wprost nie możemy doczekać się smakołyków w wytrawnym stylu. Wigilijne paszteciki z kapustą i grzybami są nieodłącznym elementem świątecznego ucztowania. Można je jeść samodzielnie, jako formę smacznej przystawki, oraz z dodatkiem barszczu czerwonego, z którym komponują się naprawdę wyśmienicie. Wypróbuj nasz przepis na paszteciki z kapustą i grzybami z ciasta francuskiego.
Dla kogo?
Paszteciki wigilijne z ciasta francuskiego z kapustą i grzybami smakują naprawdę znakomicie. Przypadną do gustu miłośnikom tradycyjnej kuchni i wyrazistych smaków, takich jak kwaśna kiszona kapusta czy charakterystyczny kminek. Jedno jest pewne! Paszteciki z kapustą i grzybami skutecznie rozbudzą apetyt gości zebranych przy stole!
Na jaką okazję?
Jak sama nazwa wskazuje, przepis na paszteciki z kapustą i grzybami będzie idealnym uzupełnieniem świątecznego menu. Paszteciki z kapustą bardzo dobrze smakują na zimno, więc bez obaw można ułożyć je na półmiskach w czasie uroczystych przyjęć. Paszteciki wigilijne można podawać także w wersji na ciepło z dodatkiem aromatycznego, świątecznego barszczu z czerwonych buraków.
Czy wiesz, że?
Jeśli wybierzesz przepis na paszteciki z kapustą kiszoną na gotowym cieście francuskim, znacznie skrócisz czas, który trzeba byłoby spędzić w kuchni, przygotowując własne ciasto francuskie lub drożdżowe. Prosty przepis na paszteciki wigilijne z kapustą i grzybami doskonale sprawdzi się w przedświątecznym czasie przygotowań.
Dla urozmaicenia:
Paszteciki z grzybami i kapustą będą smakować idealnie, jeśli do farszu dodasz prawdziwki. Żeby podkręcić smak, nie zapomnij do pasztecików wigilijnych dodać kminku! Nie przesadź jednak z jego ilością, bo może szybko zdominować smak potrawy.