
Składniki
125 mililitrów
125 mililitrów
1 sztuka
1 szklanka
2 łyżki
300 gramów
550 gramów
200 gramów
150 mililitrów
1 łyżeczka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mleko, wodę, jajko, mąkę i olej na ciasto zmiksować razem tak, aby nie było grudek i odstawić 10-15 minut. Patelnię przetrzeć niewielką ilością tłuszczu. Na gorącą patelnię wylać niewielkie porcje ciasta i smażyć z obu stron, aż się lekko zrumienią.
Krok 2
Piekarnik rozgrzewać do 200 stopni. Na suchej patelni podsmażyć pokrojone w kostkę mięso. Kiedy kurczak się lekko zrumieni, wlać sos słodko – kwaśny. Chwilę razem gotować, aby lekko odparować zawartość. Po ok 10 minutach zgasić palnik. Zostawić do lekkiego przestygnięcia. Ser zetrzeć na tarce na drobne pazurki. Mleko zagotować i zostawić z ognia. Następnie dodać ser i mieszać , aż się rozpuści. Doprawić do smaku czosnkiem oraz ew. solą i pieprzem
Krok 3
Na każdy naleśnik nałożyć odpowiednią porcję nadzienia i zrolować. Na spód naczynia, w którym będziemy zapiekać wyłożyć połowę sosu serowego. Następnie na sos ułożyć zrolowane naleśniki.Resztę sosu serowego wylewamy pomiędzy i wokół naleśników. Na koniec wstawić do nagrzanego piekarnika i zapiekać naleśniki ok. 15 – 20 minut.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Wiosna i lato to świetny czas na urządzenie grilla. Soczyste żeberka, wyrazista karkówka, ryba z chrupiącą skórką czy podpieczone warzywa i owoce – ich cechą wspólną jest intensywny aromat oraz smak.
Co na grilla? Oto kilka porad.
Mówi się, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale gdy w ogrodach pojawia się smukły rabarbar, można mieć pewność, że zima odeszła na dobre. Oficjalnie uważany jest za warzywo, lecz doskonale sprawdza się w owocowych kompotach w połączeniu z truskawkami i licznych deserach.
Czytaj więcej