Składniki
250 gramów
1 kilogram
1 sztuka
3 sztuki
2 sztuki
1 łyżka
1 łyżka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
25 dekagramów grochu łuskanego namocz przez noc, żeby zmiękł. Gotuj groch do miękkości z liściem laurowym, łyżką oliwy i masła.
Krok 2
Wypłucz 1/2 kilograma kapusty kiszonej, żeby nie była taka kwaśna. Następnie gotuj do miękkości, dodaj przyprawy: liść laurowy, ziele angielskie oraz kostkę Bulionu na włoszczyźnie Knorr. Dodaj masło, sól i pieprz do smaku, jeśli uznasz, że jest to konieczne.
Krok 3
Wymieszaj, gdy wszystko zmięknie, ale nie gotuj. Odstaw, by smaki się naturalnie wymieszały.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Sariel - kapusta z grochem
Kapusta z grochem kojarzy się zazwyczaj ze świątecznym menu, może jednak stanowić smaczny dodatek do dań obiadowych i przekąsek przez cały rok. Przygotowuje się ją z grochu łuskanego, który należy wcześniej namoczyć i dopiero potem ugotować. Kapustę kiszoną warto przepłukać – nabierze wtedy delikatniejszego smaku. Ugotuj ją razem z bulionem, zielem angielskim, liściem laurowym, pieprzem, i dołącz rozpuszczony tłuszcz. Kiedy kapusta będzie już miękka, dorzuć do niej groch i odstaw na jakiś czas, by smaki się przeniknęły. Potrawę możesz też wzbogacić smażoną cebulką lub dodatkiem leśnych grzybów. Pamiętaj, by wcześniej je namoczyć i podgotować. Kapusta z grochem sprawdzi się nie tylko podczas Wigilii, będzie również doskonałym dodatkiem do drugiego dania, zwłaszcza z mięsem. Możesz ją też wykorzystać jako wytrawny farsz do krokietów lub zapiec w cieście francuskim. Jeśli chcesz ją potraktować jako nadzienie, pamiętaj, by dobrze ją odsączyć. Zapoznaj się z przepisem, z którego dowiesz się, jak krok po kroku ją przygotować. Smacznego.