Chłodnik z cukinii
czyli kremowy chłodnik z curry
łatwe
875 osób zapisało

Składniki
3 sztuki
2 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
2 łyżki
1 pęczek
100 mililitrów
2 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Cebulę oraz czosnek posiekaj i przesmaż w garnku na rozgrzanej margarynie. Dodaj curry i smaż chwilę razem.
Krok 2
Cukinię pokrój w mniejsze kawałki, wsyp do garnka i smaż na mocnym ogniu wraz z cebulą, czosnkiem i curry.
Krok 3
Wlej 1 l wody i dopraw kostkami rosołowymi. Zupę doprowadź do wrzenia, zmniejsz ogień i gotuj 15 minut.
Krok 4
Zupę zmiksuj na gładko i dopraw do smaku pieprzem. Dodaj pokrojoną drobno kolendrę, wystudź i wstaw do lodówki. Przed podaniem każdą porcję udekoruj jogurtem i listkami kolendry.

Dobra rada:
Na wierzch zupy możesz nałożyć również drobno pokrojone warzywa, jak pomidory, awokado, czy też ogórki.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Kutia to danie, które co roku pojawia się na wigilijnym stole. Nie spotkaliście się nigdy z tym przysmakiem? Najwyższa pora, by to zmienić! Podpowiadamy, z jakich składników można przygotować kutię.
Czytaj więcejBez nich większość osób nie wyobraża sobie kolacji wigilijnej. Uszka są nieodłącznym dodatkiem do tradycyjnego barszczu czerwonego. Kształtne i wypełnione apetycznym nadzieniem są na tyle smaczne, że ich najwięksi miłośnicy zajadają się nimi także podczas świątecznych obiadów.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Chłodnik z cukinii
Na myśl o chłodniku wielu osobom jako pierwszy na myśl przychodzi słynny chłodnik litewski, którego głównym składnikiem jest botwinka. Choć jest to wyśmienita potrawa, warto poznać jej inne warianty. Na lato polecamy kremowy chłodnik z cukinii, który również pozwoli wykorzystać potencjał sezonowych warzyw. Smakuje wybornie i przyniesie upragnione orzeźwienie w upalne dni. Czego chcieć więcej?
Dla kogo?
Warzywne kremy mają tę wielką zaletę, że odpowiadają osobom, które nie przepadają za dużymi kawałkami jarzyn pływającymi w zupie. Aksamitny chłodnik cukiniowy to smakowity sposób na wprowadzenie do diety większej ilości warzyw. Docenią to wszystkie osoby, przy których stole zasiadają wyjątkowo wybredni smakosze.
Na jaką okazję?
Skoro zupa jest podawana na zimno, nie może zabraknąć jej w letnim jadłospisie. O tej porze roku raczej mało kto ma ochotę na jedzenie obfitych i rozgrzewających posiłków. Podaj chłodnik z cukinii podczas obiadu na tarasie.
Czy wiesz, że?
Młoda cukinia charakteryzuje się małą ilością gniazd nasiennych oraz cieniutką skórką. Nie musisz jej nawet obierać! To doskonała informacja dla osób, które pracę w kuchni chcą ograniczyć do minimum.
Dla urozmaicenia:
Czym jeszcze można wzbogacić chłodnik z cukinii? Danie uzupełnij świeżym koperkiem, którym udekorujesz potrawę. To świetna alternatywa dla osób, które nie należą do fanów kolendry. Jeśli nim dysponujesz, do ozdobienia talerza z zupą możesz użyć kwiatu cukinii – całość będzie prezentować się wyjątkowo szykownie.