Składniki
1 kilogram
2 sztuki
300 gramów
2 szklanki
1 sztuka
1 łyżka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Namocz groch poprzedniego dnia, a na drugi dzień ugotuj.
Krok 2
Poszatkowaną kapustę ugotuj do miękkości w wodzie z dodatkiem kostek Knorr.
Krok 3
Boczek pokrój w kostkę i wytop z niego tłuszcz, na którym podsmaż pokrojoną podobnie cebulę. Najlepiej użyj do tego dużego rondla.
Krok 4
Ugotowaną kapustę i groch połącz z podsmażonym boczkiem z cebulką w rondlu.
Krok 5
Dodaj majeranek i powoli duś, aż wszystkie smaki dobrze się połączą, a groch zagęści całą potrawę.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Groch z kapustą
Groch z kapustą jest daniem kuchni polskiej, popularnym w wielu regionach. Najczęściej podaje się go na Wigilię, jako danie postne. W wersji z tego przepisu sugerowany jest dodatek boczku – tak przygotowany groch z kapustą będzie świetnym dodatkiem do dań obiadowych, np. kotleta schabowego z ziemniakami. Jeśli jednak chcesz podać tę potrawę na wigilijny stół, po prostu pomiń boczek. Pamiętaj, że groch trzeba namoczyć – zalej go wodą już dzień wcześniej, a potem gotuj, aż przestanie być twardy, ale nadal będzie w miarę sypki. Będziesz również potrzebować poszatkowanej, kiszonej kapusty, którą należy ugotować w wodzie do miękkości. Świeży wędzony boczek pokrój w drobną kostkę i podsmaż z dodatkiem posiekanej cebuli. Do dużego garnka wrzuć ugotowaną kapustę, groch oraz boczek z cebulą i dokładnie wymieszaj. Całość przypraw szczyptą suszonego majeranku. Duś przez chwilę, aż wszystkie smaki się połączą. Groch z kapustą podawaj na gorąco, bezpośrednio po przygotowaniu, udekorowany natką pietruszki.