
Składniki
9 sztuk
1 opakowanie
10 sztuk
25 sztuk
2 sztuki
200 mililitrów
100 gramów
4 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Suszone grzyby namocz w 300 ml wrzącej wody. Odcedź je i pokrój w cienkie paski, wywar zachowaj.

Krok 2
Cebule pokrój w drobną kostkę - połowę przesmaż na oliwie. Wlej śmietanę i gotuj 3-4 minuty. Sos dopraw do smaku.

Krok 3
Pozostałą cebulę przesmaż na oliwie, dodaj pieczarki oraz namoczone grzyby i smaż kilka minut razem na mocnym ogniu. Wlej wywar z grzybów i dodaj Knorr Naturalnie smaczne - Lasagne – sos doprowadź do wrzenia i gotuj 5 minut.

Krok 4
Naczynie żaroodporne o wym. 28x20 cm posmaruj śmietanowym sosem i ułóż 3 płaty makaronu. Posmaruj ponownie białym sosem, posyp serem i nałóż warstwę grzybowego sosu. Przykryj płatami makaronu i znów posmaruj sosem śmietanowym. Czynność tę powtórz do momentu wykorzystania wszystkich składników (3 warstwy).

Krok 5
Ostatnią warstwę makaronu posmaruj pozostałym śmietanowym sosem i posyp startym serem. Lasagnę wstaw do nagrzanego do 180 °C piekarnika i zapiekaj przez 40 minut. Gotową zapiekankę udekoruj listkami bazylii.


Dobra rada:
Oprócz pieczarek i podgrzybków możesz dodać również inne leśne grzyby, jak prawdziwki, czy też rydze.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy.
Czytaj więcejCukinia to pyszne warzywo, które zyskało swą popularność ze względu na dostępność i łatwość wykorzystania w kuchni. I choć sezon na cukinie zaczyna się w sierpniu i trwa do końca lata, to jej smakiem możecie delektować się cały rok.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Lasagne z grzybami leśnymi
Jeżeli lubisz dania z makaronu, koniecznie wypróbuj nasz przepis na lasagne z grzybami leśnymi. Lasagne to pochodzący z języka włoskiego termin, który początkowo oznaczał rodzaju makaronu w postaci prostokątnych, cienkich plastrów. Dziś stosuje się go ogólnie do określenia dań przygotowanych na jego bazie. Choć najbardziej rozpowszechnioną odmianą lasagne jest bolognese, równie dobrze smakuje przygotowana w wersji bezmięsnej, np. z grzybami. Pamiętaj, że suszone grzyby trzeba najpierw namoczyć, by zmiękły. Do dania dobrze sprawdzą się różne rodzaje – w zależności od upodobań dodaj podgrzybki, prawdziwki lub rydze. Powstały przy namaczaniu aromatyczny wywar wykorzystaj do przyrządzenia białego sosu na bazie śmietany. W naczyniu żaroodpornym układaj na przemian warstwy makaronu, sosu, sera oraz grzybów. Aby wzmocnić smak dania, użyj jednej z ostrzejszych odmian sera. Piecz przez kilkadziesiąt minut, a następnie podawaj potrawę udekorowaną świeżymi listkami bazylii. Przekonaj się, jakie to proste!