Składniki
ciasto na pierogi:
1 kilogram
2 sztuki
300 mililitrów
farsz:
150 gramów
1 opakowanie
300 gramów
150 gramów
1 łyżeczka
2 sztuki
3 sztuki
1 pęczek
0.5 pęczka
0.5 pęczka
2 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
W misce wymieszaj mąkę z jajkami, dodając ciepłą wodę. Powoli wyrób ciasto tak, aby było elastyczne. Odstaw na 30 minut w chłodne miejsce.
Krok 2
W drugiej misce połącz mięsa mielone z posiekanymi ziołami, mielonym kminkiem, posiekanym chilli i czosnkiem, dopraw do smaku Przyprawą do mięsa mielonego Knorr. Kompozycja nada wyrazisty smak mięsa. Farsz dokładnie wymieszaj.
Krok 3
Ciasto przełóż na stolnicę obsypaną mąką. Urywając małe kęsy rozwałkuj je na cienki placek, a następnie za pomocą szerokiej szklanki lub specjalnego wycinaka wytnij krążki.
Krok 4
Na środek krążka nałóż łyżeczkę farszu, brzegi ciasta zwilż wodą, a następnie brzegi zbieraj łącząc ze sobą kawałek za kawałkiem, aż uformuje się mała sakiewka.
Krok 5
W garnku nastaw wodę. Dopraw ją do smaku kostkami rosołowymi. W gotującym się wywarze gotuj powoli pierogi przez około 5- 7 minut.
Dobra rada:
Pierogi jedz trzymając za zgrubiałą część wysysając powstały w środku sok.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
średnie
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pierogi z mięsem mielonym
Chcesz spróbować kuchni świata bez wychodzenia z domu? Mamy na to sprawdzony sposób. Dzięki naszym przepisom przeniesiesz się w dowolne miejsce na świecie bez konieczności wsiadania do samolotu. Przed Tobą znakomita receptura na wyjątkowo aromatyczne pierogi z mięsem mielonym. Z jakiej kuchni pochodzą? Podpowiedź – nieco różnią się od polskiej receptury, która od lat gości w naszych domach. Pierogi z mięsem mielonym - chinkali to jeden z najważniejszych elementów gruzińskiej kuchni. Czy mieszkańcy tego kraju słusznie się nim zachwycają? Warto się o tym przekonać, wziąć do ręki przepis na gruzińskie pierogi z mięsem mielonym i zaprosić kaukaskie klimaty do swojego domu. Zresztą sława klasycznych pierogów z mięsem mielonym już dawno przekroczyła gruzińskie granice, stając się przysmakiem rozchwytywanym także w innych krajach. Koniecznie zostań z nami i poznaj wyjątkowe walory tego dania. Nasza lista składników nie jest długa, a dzięki nim przygotujesz najlepsze pierogi z mięsem mielonym! To jak, kiedy rozpoczynasz przygotowania?
Czy wiesz, że?
Pierożki chinkali to gruzińskie kluseczki w formie sakiewki. W klasycznej recepturze najczęściej znajdziesz mięso baranie, jednak śmiało możesz także wykorzystać do przygotowań wieprzowinę lub wołowinę. Dobierz rodzaj mięsa według własnych upodobań. Ważny jest także sposób jedzenia chinkali. Jak myślisz, czy w tym przypadku potrzebne są sztućce? Niekoniecznie! Gruzini pierogi z mięsem zjadają rękoma w określony sposób: łapią pierożka za czubek, nagryzają, wypijają rosół oraz jedzą to, co zostało. Spożywanie tych wyśmienitych pierogów z mięsem mielonym staje się więc bardzo oryginalnym rytuałem. Koniecznie zdecyduj się na przygotowanie gruzińskiej uczty z tym daniem w roli głównej. Nie zapomnij jednak przekazać przyjaciołom ważnych informacji na temat jedzenia tego przysmaku. Chinkali jedzone rękami to nie tylko sposób na smaczne danie w menu, ale także część wyjątkowego rytuału zapoczątkowanego przez Gruzinów. W Gruzji jedzenie chinkali jest również testem umiejętności kulinarnej. Mówi się, że doskonałe pierogi z mięsa mielonego, to takie, które w trakcie gotowania zatrzymują wszystkie soki wewnątrz, tworząc soczyste nadzienie. W związku z tym prawdziwy znawca potrafi ocenić umiejętności kucharza po tym, jak skrupulatnie udało mu się utrzymać smakową esencję w środku pieroga. Skusisz się na ucztę w takim wydaniu? Mamy nadzieję, że nasz pomysł przypadnie Ci do gustu!
Dla urozmaicenia:
Pierogi chinkali tradycyjnie robi się z mięsem. Zapewne każda gruzińska gospodyni ma swój sprawdzony patent na farsz na pierogi z mięsem mielonym. Czy w grę wchodzi jednak zrobienie wegetariańskiego nadzienia? Jasna sprawa! Zamiast przygotowywać pierogi z mięsa mielonego, można dla odmiany faszerować ciasto np. grzybami oraz ziemniakami. Zadbaj także o dodatki do tych smakowitych kluseczek, gdyż nie tylko farsz na pierogi z mięsem mielonym decyduje o sukcesie dania! Zaserwuj chinkali z zimną śmietaną, która doskonale uzupełni smak mięsa z pierożków. Dobrze sprawdzi się także ostra musztarda wschodnia, która wprowadzi do przepisu odrobinę pikanterii. Jeżeli zastanawiasz się nad sosem do chinkali, to odradzamy Ci ten pomysł. Ze względu na bulion znajdujący się w środku pierożków nie powinno się zanurzać pierożków w rzadkich substancjach. Stosuj się do naszych porad, a danie wyjdzie idealnie! Nie zapomnij podzielić się z nami opinią. Napisz w komentarzu, jak udały Ci się pierożki z mięsem mielonym i czy wszystko Ci smakowało. Mamy nadzieję, że tak!