placki ziemniaczane z sosem gulaszowym
średnie
80 osób zapisało
Składniki
1 sztuka
3 sztuki
1 kilogram
2 sztuki
2 łyżeczki
3 łyżki
2 sztuki
500 gramów
2 łyżki
2 szklanki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Ziemniaki i 2 cebule zetrzeć na drobnej tarce. Przyprawić solą i pieprzem, dodać 2 łyżeczki maggi. Wbić 2 jajka i zagęścić dwiema łyżkami mąki. Dokładnie wymieszać. Smażyć na rozgrzanym oleju do zrumienienia z obu stron.
Krok 2
Sos gulaszowy - Pokroić mięso w kostkę. Smażyć, dodać jedną cebulę pokrojoną w kostkę i podsmażyć. Zalać dwiema szklankami wody i gotować, aż mięso będzie miękkie. Dodać kostkę knorr, drobno pokrojony lub przeciśnięty przez praskę czosnek. Dodać 2 łyżki śmietany i zagęścić mąką.
Krok 3
Podawać z surówką lub ogórkiem kiszonym.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
placki ziemniaczane z sosem gulaszowym
Placki ziemniaczane chyba dla nikogo nie stanowią kulinarnej nowinki. W Polsce przygotowywane są na różne sposoby, w tym na słodko, z cukrem. Nasza propozycja na dziś to placki ziemniaczane z sosem gulaszowym, które spełnią oczekiwania każdego miłośnika mięsnych potraw. Idealnie nadają się nie tylko na codzienny obiad, ale także na domowe przyjęcie. Macie gwarancję, że posmakują każdemu, ponieważ trudno w Polsce znaleźć osobę, która nie lubi placków ziemniaczanych! Przygotujcie zatem tarkę, kilka składników i zacznijcie przygotowania do prawdziwej kulinarnej uczty, w tradycyjnym stylu. Będzie naprawdę pysznie!
Dla kogo?
Dla każdego! Przede wszystkim dla zwolenników chrupiących placków ziemniaczanych, zestawionych z aromatycznym, mięsnym sosem.
Na jaką okazję?
Danie polecamy przede wszystkim na obiad.
Czy wiesz, że?
Placki ziemniaczane to nazwa stosowana powszechnie, którą znają chyba wszyscy. Występują jednak regionalizmy, szczególnie w Wielkopolsce oraz na Warmii i Mazurach. Tam, potrawę tę określa się jako plendze, plindze lub plyndze.
Dla urozmaicenia:
Sos gulaszowy do placków ziemniaczanych możesz przygotować także z mięsa drobiowego.