Placki cukiniowo ziemniaczane z ziołami i salsą przepis – Zobacz na przepisy.pl pixel

Placki cukiniowo ziemniaczane z ziołami i salsą

Autor: Edyta Chojnowska

ratingratingratingratingrating

Oceń pierwszy

heart
2 os.
cookedstopień trudności

łatwe

czas przygotowania
60 min.
ilość porcji
5 os.
Drukuj

15 osób wydrukowało

Pobierz pdf

20 osób zapisało

Udostępnij

Składniki

1 kilogram

1 kilogram

2 sztuki

4 łyżki

1 sztuka

5 sztuk

1 sztuka

3 sztuki

4 łyżki

1 sztuka

100 gramów

4 łyżki

2 łyżeczki

1 szczypta

1 szczypta

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Cukinię i ziemniaki obrać, zetrzeć na tarce na małych oczkach, dokładnie odsączyć z nadmiaru wody, dodać posiekane zioła, pokrojoną w drobną kosteczkę cebulę, wyciśnięty czosnek, jajka, mąkę, sól, pieprz, dokładnie wymieszać.

Krok 2

Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, posmarować olejem, uformować placuszki (mi wyszło 15) ułożyć na blaszce, piec w rozgrzanym piekarniku w temp 200 stopni ok 40 minut (w połowie czasu placuszki obrócić)

Krok 3

Przygotować salsę , wymieszać pokrojoną drobno paprykę, z krążkami oliwek, oliwą, sosem sałatkowym, polać placki przed podaniem.

Edyta Chojnowska

Dobra rada:

Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.

0

Opinie o przepisie

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Placki cukiniowo ziemniaczane z ziołami i salsą - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Placki cukiniowo ziemniaczane z ziołami i salsą - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Placki cukiniowo ziemniaczane z ziołami i salsą - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Placki cukiniowo ziemniaczane z ziołami i salsą - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Placki cukiniowo ziemniaczane z ziołami i salsą - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Placki cukiniowo ziemniaczane z ziołami i salsą - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Placki cukiniowo ziemniaczane z ziołami i salsą - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Placki cukiniowo ziemniaczane z ziołami i salsą - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Nie wiesz, z czym jeść bób? Możliwości jest wiele. Warto z nich korzystać, bo młody bób to prawdziwy przysmak. Bez względu czy podacie go w sałatce czy wykorzystacie do ugotowania zupy, nie pożałujecie decyzji o włożeniu go do sklepowego koszyka. Zacznijmy jednak od postaw. Ustalmy, jak jeść bób oraz jak go podawać. Ze skórką czy bez? W jakiej wersji smakuje lepiej?

Czytaj więcej

Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku. Unikniecie dużego zamieszania w kuchni, które często łączy się z pasteryzacją na mokro. Przedstawiamy kilka wskazówek, które wyjaśnią, na czym dokładnie polega wekowanie w piekarniku i czym charakteryzuje się pasteryzacja na sucho.

Czytaj więcej