Składniki
2 sztuki
1 opakowanie
2.5 szklanki
1 sztuka
1 sztuka
2 sztuki
2 sztuki
0.5 pęczka
1 łyżeczka
0.5 szklanki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Ziemniaki ugotuj we wrzącej wodzie około 15 minut. Powinny być miękkie, ale jeszcze lekko surowe.
Krok 2
Fix Knorr połącz z wodą i jakiem.
Krok 3
Cebulę, czosnek oraz zioła drobno posiekaj. Pieprz rozkrusz w moździerzu.
Krok 4
Do masy ziemniaczanej dodaj cebulę, czosnek, zioła, pieprz oraz starte na dużej tarce ziemniaki.
Krok 5
Za pomocą foremki smaż okrągłe placuszki średnicy około 4-5 centymetrów i grubości 2 centymetrów. Podawaj samodzielnie lub jako dodatek do mięs i ryb.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Ziemniaczane rosti z rozmarynem
Rosti to rodzaj szwajcarskich placków ziemniaczanych, które robi się z surowych ziemniaków, tartych na grubych oczkach i łączy z jajkiem i mąką. W tym przepisie prezentujemy dużo szybszy sposób na ich zrobienie. Nasze rosti są delikatne w środku i bardzo chrupiące z wierzchu, a dzięki dodatkowi ziół – w tym przypadku rozmarynu – również niezwykle aromatyczne. Można podać je jako dodatek do dań mięsnych, pieczeni z sosem lub gulaszy, albo solo, zwieńczone jedynie kleksem gęstej kwaśnej śmietany. Kto ma ochotę poeksperymentować, niech doda inne przyprawy i dodatki, np. pieczarki, cebulę, papryczkę chili lub liście szpinaku – będą jeszcze smaczniejsze i bardzo kolorowe. Pamiętaj, że wszelkie placki ziemniaczane nie lubią ogrzewania – najlepiej więc zjeść je od razu po usmażeniu, gdy ostygną, stracą chrupkość, choć oczywiście nadal będą dobrze smakować.