Składniki
1.5 litra
1 sztuka
15 dekagramów
10 dekagramów
20 dekagramów
10 dekagramów
1 łyżka
3 dekagramy
1 łyżka
1 szczypta
1 łyżka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Oczyść i pokrój w kostkę cebulę i paprykę, następnie usmaż.
Krok 2
Dodaj do wywaru i gotuj chwilę.
Krok 3
Na łyżce rozgrzanego tłuszczu zasmaż mąkę, dodaj do do zupy.
Krok 4
Pozbaw parówki osłonek, następnie pokrój w plasterki. Dodaj parówki oraz groszek konserwowy i koncentrat pomidorowy do zupy.
Krok 5
Dopraw do smaku kostką Rosół z kury Knorr, pieprzem, papryką mieloną i majerankiem. Gotuj 10 minut.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa z papryki i parówek
Które dziecko nie przechodzi „fazy” jedzenia parówek? Dorośli także często po nie sięgają! Jak jednak wykorzystać je nieco w inny sposób niż do tej pory? Dodając je do pysznego „pierwszego dania”! Próbowałeś już zupy z parówek?
Dla kogo?
Zupa parówkowa jest idealna dla małych niejadków, ale także ich rodziców, którzy chcieliby ugotować jedno, pożywne danie dla całej rodziny!
Na jaką okazję?
Rozgrzewająca, paprykowa zupa z parówkami aż prosi się o to, aby zaserwować ją na weekendowy obiad! Po wspólnym, późnojesiennym lub zimowym spacerze sprawdzi się znakomicie.
Czy wiesz, że?
Zawsze staraj się wybierać parówki z największą zawartością mięsa. Zwracaj uwagę na skład produktów!
Dla urozmaicenia:
Zupę parówkową możesz podawać z delikatną, białą bułką lub grzankami z ciemnego chleba.