
Składniki
0.5 kilograma
2 sztuki
190 gramów
3 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Ugotuj spaghetti w dużej ilości wody z dodatkiem kostek rosołowych Rosół z kury z pietruszką i lubczykiem Knorr.

Krok 2
Obierz i posiekaj orzeszki.

Krok 3
Następnie zetrzyj parmezan.

Krok 4
Odcedź makaron i dodaj do niego pesto oraz orzeszki, po czym dobrze wymieszaj. Przed podaniem posyp startym serem.

- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Rosół z kury z pietruszką i lubczykiem Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Aromatyczne pesto
Makaron z dodatkiem aromatycznego, zielonego pesto, orzeszków ziemnych oraz parmezanu to sprawdzony sposób na obiad dla całej rodziny. Zrobisz go w kilka minut – tyle, ile będzie się gotował makaron aby był al dente. Wyróżnia się dwa główne rodzaje pesto – zielone oraz czerwone. Zielone, tak zwane alla genovese, wywodzi się z Włoch, a dokładniej z Ligurii, a jego głównym składnikiem jest bazylia. Tradycyjnie przygotowywało się je w moździerzach ucierając ze sobą liście bazylii, twardy ser, orzeszki pinii, oliwę oraz czosnek. Drugim rodzajem pesto jest alla siciliana (nazywane również pesto rosso), które swoją czerwoną barwę zawdzięcza dodatkowi suszonych pomidorów. Zamiast orzeszków pinii, dodaje się do niego migdały. Pesto możesz serwować nie tylko z makaronami, ale także z chlebem, sałatkami czy ulubionym serem. Nie należy go jednak podgrzewać – na skutek działania wysokiej temperatury, bazylia nabiera bowiem gorzkiego smaku.