Składniki
2 sztuki
500 gramów
1 sztuka
60 gramów
1 sztuka
1 litr
1 łyżka
1 szklanka
1 szczypta
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Wartości odżywcze
Krok 1
Rozpuść kostki rosołowe Rosół z kury z pietruszką i lubczykiem Knorr w 1 litrze wrzątku.
Krok 2
Pokrój umyte brokuły (bez łodyg) w kostkę.
Krok 3
Zeszklij cebulę, rozetrzyj czosnek i dodaj wraz z połową płatków migdałów. Smaż przez chwilę, ciągle mieszając.
Krok 4
Wrzuć do rosołu pokrojone łodygi brokułów i usmażoną cebulę z migdałami. Doprowadź do wrzenia. Dodaj pokrojone różyczki brokułów i gotuj na małym ogniu przez około 10 minut.
Krok 5
Zmiksuj zupę, gdy lekko przestygnie. Dopraw pieprzem i solą (jeśli uznasz to za konieczne). Wymieszaj ze śmietaną i udekoruj pozostałą częścią migdałów oraz grzankami z bułki.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Rosół z kury z pietruszką i lubczykiem Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Krem z brokułów
Zupa krem z brokułów to danie, które zachwyci wszystkich – nie tylko smakiem, ale i prostotą przygotowania. Bazą zupy brokułowej może być dowolny bulion – dobrze sprawdzi się tu zarówno jego wersja mięsno-warzywna, jak i warzywna. Poza solą i pieprzem możesz krem z brokułów możesz także doprawić gałką muszkatołową oraz mielonym kminkiem. Gdy zależy Ci na jego intensywnym, zielonym kolorze, do wody, w której gotować będziesz brokuły, dodaj łyżeczkę cukru, kilka łyżek soku z cytryny i… gotowe!
Dla kogo?
Dla osób, które są w ciągłym biegu i nie mają czasu na przygotowanie domowych posiłków. Stop wymówkom! Brokuły gotować możesz w sposób tradycyjny – w garnku lub na parze albo w kuchence mikrofalowej (wówczas musisz je włożyć do naczynia, które może być używane w mikrofalówce, posolić, dodać łyżkę wody, zakryć folią i zrobić w niej niewielką dziurkę). To prostsze, niż myślisz!
Na jaką okazję?
Krem z brokułów to błyskawiczne i banalne do wykonania danie, które możesz zaserwować na obiad lub kolację. Zupę podawaj na ciepło albo na zimno w formie chłodniku.
Czy wiesz, że?
Przygotowując potrawę z brokułów, zdecydowanie lepiej jest sięgać po świeże warzywa, ponieważ te mrożone zachowują mniej właściwości. Zupa krem z brokułów i sprawdzony przepis na obiad? Mówisz, masz!
Dla urozmaicenia:
Aby dodać zupie chrupkości, zaserwuj ją z prażonymi migdałami. Z kolei wyrazistego smaku nada potrawie ser cheddar. Jeżeli chcesz natomiast, by twoja zupa z brokułów była bardziej sycąca, podaj ją z grzankami.