Maliny na zimę – jak zrobić je w słoikach z cukrem?
Macie większą ilość malin i zastanawiacie się, jak przygotować maliny na zimę, żeby w chłodnych miesiącach cieszyć się smakiem tych słodkich owoców? Podpowiadamy, jak zaprawić maliny na zimę i jak je później wykorzystać.
Jak zrobić maliny na zimę?
Ciekawi was, jak zrobić maliny w słoiku na zimę? Najprostszymi pomysłami na maliny na zimę jest przygotowanie konfitury i soku. Sok może być przyrządzony przy użyciu sokowirówki lub wyciskarki do owoców, ale możecie zrobić go też poprzez zmiksowanie malin blenderem lub przeciśnięcie ich przez specjalną maszynkę do pomidorów. Wyborny sok malinowy uzyskacie również z rozgotowanych malin przetartych przez sito. Gotowy przecier najlepiej utrwalić niewielką ilością soku z cytryny i dosłodzić cukrem, miodem lub erytrytolem.
Jak zrobić maliny z cukrem na zimę?
Jak inaczej możecie zrobić maliny w słoikach na zimę? Te owoce są bardzo wdzięcznym surowcem do przygotowania dżemu, a przepis jest naprawdę prosty. Umyte maliny wsypcie do garnka, zagotujcie i dodajcie dżemfix lub żelfix w ilości dostosowanej do masy owoców. Później zawartość garnka trzeba pogotować jeszcze przez kilka minut, a następnie przełożyć gorący dżem do wyparzonych słoików i pasteryzować je przez 10-15 minut.
Pamiętajcie, że do przygotowania dżemu możecie użyć środka żelującego z cukrem lub takiego bez dodatku cukru. Jeśli zastosujecie dżemfix bez cukru, owoce trzeba będzie posłodzić, żeby lepiej utrwalić przetwory. Dżem malinowy przygotowany według takiego przepisu wykorzystacie do drożdżowych bułek, ciasta z owocami lub rogalików.
Komentarze (0)