
Składniki
1 kilogram
1 sztuka
2 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
0.5 kilograma
2 łyżki
1 sztuka
1 szczypta
1 sztuka
4 ziarna
2 łyżki
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Umyj dokładnie warzywa oraz jabłka, po czym rozdrobnij je na mniejsze kawałki i zalej 3 litrami wody.

Krok 2
Dodaj przyprawy i ząbek obranego czosnku.

Krok 3
Gotuj barszcz około 1,5 godziny, a następnie przecedź go do drugiego garnka.

Krok 4
Barszcz zagotuj, wsyp Barszcz czerwony Knorr cały czas mieszając. Doprowadź do wrzenia.

Krok 5
Dopraw barszcz do smaku miodem i imbirem.


Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Barszcz czerwony Ulubione Smaki Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPolędwiczki wieprzowe jadasz tylko od święta i zazwyczaj wyłącznie w restauracji, w której ich przyrządzeniem zajmuje się profesjonalny szef kuchni? Po co się ograniczać? Smakiem tego delikatnego mięsa można cieszyć się znacznie częściej i to we własnej jadalni. Jak smażyć polędwiczki, żeby były soczyste? Jak przygotować mięso i z jakimi dodatkami je podawać?
Czytaj więcejSłodycz miodu fantastycznie kontrastuje z goryczkowym smakiem musztardy. Nic więc dziwnego, że sos musztardowo-miodowy świetnie komponuje się z wieloma składnikami – zwłaszcza o naturalnie łagodnym smaku. Korzystaj z niego zawsze wtedy, gdy twoim potrawom brakuje wyrazu. Prosty w przygotowaniu sos miodowo-musztardowy do burgera pasuje tak samo dobrze, jak do ryb, sałatek, pieczonych mięs, a nawet kanapek.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Barszcz czerwony
Mianem barszczu określa się kwaśną zupę, której podstawą może być zakwas żytni, buraki ćwikłowe albo kapusta kiszona. Barszcz jest szczególnie popularny w Europie Środkowej i Wschodniej. Istnieje kilka rodzajów tej smacznej zupy – barszcz czerwony, biały, ukraiński lub rosyjski zielony barszcz ze szczawiu. Buraków do przygotowania tej potrawy nie musisz szatkować ani ścierać. Wystarczy, że każde warzywo pokroisz na kilka kawałków i zalejesz trzema litrami wody. Smak buraków w barszczu podkreślą jabłka, marchewka, pietruszka i cebula. Zupę dopraw liściem laurowym, zielem angielskim, miodem i majerankiem. Jeśli chcesz, aby barszcz zyskał bardziej wyrazisty smak, dodaj niewielki kawałek imbiru. Tak przygotowaną zupę możesz zaserwować jako samodzielne pierwsze danie lub jako podany w filiżance dodatek do dania głównego. Dobrze ugotowany barszcz charakteryzuje się głęboką, czerwoną barwą i wytrawnym smakiem. Możesz go posypać świeżo posiekaną pietruszką. Podawaj z uszkami, pasztecikami lub krokietami. Z każdym z tych dodatków będzie równie smaczny.