
Składniki
1 sztuka
100 gramów
1 sztuka
1 sztuka
600 mililitrów
1 łyżka
4 sztuki
1 szczypta
300 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Pokrój koper włoski w cienkie półplastry. W małym garnku zagotuj 300 mililitrów wody, dodaj koper i gotuj go 2 minuty, po czym wyjmij, a do płynu dodaj zielony groszek. Świeży gotuj około 5 minut – do momentu, gdy będzie zupełnie miękki, a mrożony gotuj tylko 2 minuty. Następnie dodaj go do kopru, aby zupełnie wystygł.

Krok 2
W powstałym wywarze rozmieszaj Barszcz czerwony ekspresowy Knorr i odstaw go na bok, by wystygł. Pokrój pęczek rzodkiewek w półplastry.

Krok 3
Chłodnik pomieszaj z zimnym jogurtem, dodaj schłodzone warzywa (koper oraz zielony groszek) i pokrojone rzodkiewki.

Krok 4
Całość dopraw do smaku szczyptą świeżo zmielonego pieprzu i odrobiną musztardy. Chłodnik odstaw do lodówki na godzinę. W tym czasie ugotuj jaja na twardo.

Krok 5
Podawaj z ugotowanymi na twardo, przekrojonymi na pół jajami przepiórczymi.

- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Barszcz czerwony Ekspresowy Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Chłodnik litewski z jajkiem
Chłodnik litewski to pyszna zupa, podawana zazwyczaj z ugotowanym na twardo jajkiem oraz kwaśną śmietaną. Ze względu na swoje właściwości orzeźwiające, świetnie sprawdza się w upalne dni. W klasycznej wersji danie przygotowywane jest z gotowanej botwinki z dodatkiem warzyw. Poza sezonem możesz jednak zastąpić botwinkę koprem włoskim, a zamiast ogórka i rzodkiewki dodać np. groszek z puszki. Jeśli chcesz zaserwować gościom coś nowego, podaj w chłodniku jajka przepiórcze. Czas gotowania ich na twardo jest krótszy niż w przypadku jaja kurzego – wystarczy zaledwie pięć minut. Po ugotowaniu przelej je zimną wodą, co znacznie ułatwi obieranie ze skorupek. Gotowy chłodnik litewski wstaw do lodówki na co najmniej kilka godzin i podawaj dobrze schłodzony. Udekoruj go świeżymi ziołami, np. natką pietruszki, listkami bazylii lub koperkiem. Zielony kolor ziół będzie doskonale kontrastował z intensywnie fioletowym odcieniem chłodnika. Koniecznie wypróbuj nasz przepis i przekonaj się, że jest to zupa doskonała – nie tylko na upały.