Składniki
100 gramów
200 mililitrów
1 sztuka
1 sztuka
600 mililitrów
4 sztuki
1 łyżka
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Barszcz czerwony Knorr rozmieszaj w zimnym bulionie, po czym doprowadź do wrzenia i odstaw na bok, aby wystygł.
Krok 2
Chłodnik pomieszaj z zimnym jogurtem. Zetrzyj ogórka i rzodkiewkę na tarce o grubych oczkach, a ugotowane mięso cielęce pokrój wzdłuż włókien. Następnie połącz przygotowane składniki z chłodnikiem.
Krok 3
Dopraw do smaku szczyptą świeżo zmielonego pieprzu i odrobiną musztardy. Chłodnik odstaw do lodówki na godzinę. W tym czasie ugotuj jaja na twardo.
Krok 4
Chłodnik podawaj z połówką jajka ugotowanego na twardo.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Barszcz czerwony Ulubione Smaki Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Chłodnik po litewsku
Chłodnik to zupa serwowana na zimno, która przyniesie Ci orzeźwienie w gorące dni. Proponowany w tym przepisie wariant litewski przyrządza się na wywarze z cielęciny, która jest wyjątkowo delikatnym i łagodnym w smaku mięsem. Należy zatem zadbać o to, aby dodać do dania ulubiony intensywny dodatek. W tej roli świetnie sprawdzi się np. musztarda sarepska. Pozostałe składniki – rzodkiewkę i zielony ogórek – w zależności od pożądanej konsystencji chłodnika – zetrzyj na tarce lub pokrój na cienkie plasterki. Możesz też dodać świeżą marchew lub cukinię. Ugotowany barszcz, wystudzony i wymieszany z jogurtem naturalnym sprawi, że zupa nabierze intensywnie różowej barwy. Gotowy chłodnik litewski najpierw wystudź, następnie przełóż go do lodówki. Podawaj go z jajkiem ugotowanym na twardo i przekrojonym na pół. Jajko kurze możesz ewentualnie zastąpić przepiórczym. Zależnie od preferencji, przystrój zupę wybraną zieleniną (np. szczypiorkiem lub pietruszką) i kleksem ze śmietany lub kefiru. Zobacz nasz przepis i podziel się swoją opinią.