Składniki
400 gramów
1 łyżka
1 sztuka
1 sztuka
1 opakowanie
3 łyżki
2 szklanki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso, paprykę i cebulę pokrój w grubą kostkę. Wieprzowinę oprósz przyprawą Knorr.
Krok 2
Mięso obsmaż na rozgrzanym oleju w garnku. Następnie dodaj paprykę i cebulę, smaż jeszcze 5 minut. Fix Knorr wymieszaj z 2 szklankami wody i wlej do garnka.
Krok 3
Gulasz duś pod przykryciem 30 minut. Gotową potrawę podawaj z kopytkami lub na plackach ziemniaczanych, udekorowaną łyżką śmietany.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Gulasz po węgiersku
Potrawą najbardziej kojarzącą się Węgrami jest oczywiście gulasz z papryką. Węgrzy zajadają się nim na co dzień, ale śmiało można powiedzieć, że nie częściej niż Polacy. Danie to zadomowiło się nad Wisłą na dobre i znane jest u nas w wielu odmianach. Umiejętność ugotowania dobrego gulaszu uratuje cię z każdej kulinarnej opresji. Zobacz naszą recepturę!
Dla kogo?
Przepis na gulasz po węgiersku to niezbędnik w menu każdego fana mięs i aromatycznych sosów. Nie bez powodu to danie od lat cieszy się tak ogromną popularnością. Dołącz do grona jego miłośników i przekonaj się, jak dobrze smakuje gulasz po węgiersku!
Na jaką okazję?
Jeśli chcesz podać danie podczas umówionej kolacji, bez obaw przygotuj je wcześniej. Kiedy usłyszysz dzwonek do drzwi, postawisz garnek na niedużym ogniu. A może wolisz zaserwować prosty gulasz węgierski na obiad? Śmiało to zrób i zachwyć daniem wszystkich domowników.
Czy wiesz, że?
Gulasz węgierski to danie jednogarnkowe, dzięki czemu po gotowaniu nie będziesz miała sterty naczyń do mycia. Wiele osób uważa, że gulasz najlepiej smakuje dopiero na drugi dzień po przygotowaniu, gdy składniki sobą wzajemnie przenikną. Kiedy skosztujesz tego dania?
Dla urozmaicenia:
Gulasz możesz zaserwować w specjalnym kociołku lub wazie, ewentualnie od razu rozlej go do małych miseczek. Gulaszem po węgiersku możesz polać ryż, ziemniaki lub kaszę. Opcji jest naprawdę wiele! Wieczorem najlepiej podać gulasz po węgiersku przepis z chlebem wiejskim na zakwasie lub bagietką.