
Składniki
1 kilogram
300 gramów
2 sztuki
4 sztuki
130 gramów
1 sztuka
1 łyżeczka
0.5 łyżeczki
1 łyżeczka
0.5 łyżeczki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Cebulę obierz, pokrój w kostkę i zeszklij na patelni z dodatkiem 2 łyżek masła. Odstaw do wystygnięcia. Kajzerkę namocz w wodzie.

Krok 2
Mięso, warzywa z rosołu oraz cebulę zmiel drobno w maszynce do mielenia.

Krok 3
Do zmielonej masy dodaj jajka, pozostałe masło, odciśniętą bułkę, sól, pieprz, gałkę muszkatołową oraz przyprawę Knorr. Całość dokładnie wymieszaj, aż składniki się połączą.

Krok 4
Do formy wyłożonej pergaminem przełóż masę i wygładź ją z wierzchu na równo. Piecz w temp. 170 st. C przez około 70 minut.

Przepisy w Waszym wykonaniu
Przyprawa płatki czosnku z ziołami prowansalskimi Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pasztet z mięsa z rosołu
Rosół to twoje popisowe danie, ale często brakuje ci pomysłu, jak wykorzystać mięso z rosołu? Po ugotowaniu wywaru nie prezentuje się już zbyt apetycznie, ale nie chcesz go marnować? Przygotuj więc pasztet z mięsa z rosołu. Przekonasz się, że w tej formie będzie naprawdę apetyczne, a potrawa przygotowana według naszych wskazówek zniknie z talerzy błyskawicznie.
Dla kogo?
Dla sprytnych szefów kuchni, którym zależy na tym, by w maksymalnym stopniu wykorzystać zmagazynowaną w spiżarni i lodówce żywność. Mięso, które zostało z gotowania rosołu, to nadal wartościowy produkt, dlatego nie należy go marnować.
Na jaką okazję?
Taki pasztet śmiało możesz podać na półmisku podczas uroczystego spotkania przy stole. Przekonaj się, że gotowanie z resztek może dawać naprawdę doskonałe efekty. Nie musisz przyrządzać go wyłącznie przy specjalnych okazjach. Domowy pasztet świetnie pasuje do codziennych kanapek.
Czy wiesz, że?
Zwróć uwagę, że w recepturze użyjesz także warzyw z rosołu. Jak widać, nadają się nie tylko do przyrządzenia kultowej sałatki jarzynowej.
Dla urozmaicenia:
Jeśli lubisz naprawdę wilgotne pasztety, do masy możesz dodać kilka łyżek ugotowanego rosołu. Zachowaj jednak umiar, by nie okazała się za mało zwarta. Wierzch dania udekoruj np. czarnuszką. Pasztet świetnie smakuje z ogórkami kiszonymi lub sałatką z pomidorów.