Tradycyjne kotlety de volaille
NOWY PRZEPIS
łatwe
6921 osób zapisało

Składniki
4 sztuki
200 mililitrów
200 gramów
1 pęczek
1 sztuka
2 sztuki
100 gramów
100 gramów
1 szczypta
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Posiekaj koperek, czosnek rozetrzyj na miazgę z odrobiną soli. Koperek i czosnek połącz z masłem, całość dopraw szczyptą pieprzu. Masło podziel na cztery części formując z niego cztery podłużne osełki, którymi potem nadziejesz kotlety de volaille.

Krok 2
W oddzielnych naczyniach przygotuj mąkę, bułkę tartą oraz w trzecim naczyniu rozbij i wymieszaj jaja.

Krok 3
Piersi z kurczaka na kotlety de volaille, nacinając delikatnie nożem po długości, spróbuj rozłożyć na boki. Na mięso nałóż folię spożywczą i delikatnie uderzając tłuczkiem, rozbij na cienki płat, starając się przy tym nie rozerwać struktury mięsa. Pierś delikatnie oprósz solą i pieprzem.

Krok 4
Uformuj kotleta de volaille, zawijając płat rozbitego kurczaka wokół masła. Uformuj kształtny owalny walec zwężający się na końcach.

Krok 5
Gotowe kotlety de volaille oprósz mąką, zanurz w roztrzepanym jajku, a następnie obtocz w tartej bułce. Końcówki kotleta de volaille dobrze jest panierować podwójnie, ponieważ zapobiega to wyciekaniu masła ze środka.

Krok 6
Na patelni rozgrzej olej. Kotlety smaż z każdej strony na złoty kolor, przełóż je na pergamin, umieść na 5-8 minut w nagrzanym do 190°C piekarniku, tak aby mięso doszło w środku.


Dobra rada:
Masło do kotletów de volaille możesz pomieszać z dowolnymi ziołami, np. bazylią lub estragonem.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Polędwiczki wieprzowe jadasz tylko od święta i zazwyczaj wyłącznie w restauracji, w której ich przyrządzeniem zajmuje się profesjonalny szef kuchni? Po co się ograniczać? Smakiem tego delikatnego mięsa można cieszyć się znacznie częściej i to we własnej jadalni. Jak smażyć polędwiczki, żeby były soczyste? Jak przygotować mięso i z jakimi dodatkami je podawać?
Czytaj więcejSłodycz miodu fantastycznie kontrastuje z goryczkowym smakiem musztardy. Nic więc dziwnego, że sos musztardowo-miodowy świetnie komponuje się z wieloma składnikami – zwłaszcza o naturalnie łagodnym smaku. Korzystaj z niego zawsze wtedy, gdy twoim potrawom brakuje wyrazu. Prosty w przygotowaniu sos miodowo-musztardowy do burgera pasuje tak samo dobrze, jak do ryb, sałatek, pieczonych mięs, a nawet kanapek.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Tradycyjne kotlety de volaille
Choć restauracje kuszą egzotycznymi frykasami i dają możliwość spróbowania przysmaków z najdalszych zakątków świata, do tradycyjnych przepisów wraca się z nieskrywaną przyjemnością. Kotlet de volaille jest jednym z tych klasycznych dań z drobiu, któremu trudno się oprzeć. Co zrobić, by mięso było idealnie soczyste? Jak zrobić dewolaye w domu? Znasz już przepis, więc teraz sprawdź nasze wskazówki.
Dla kogo?
Nic dziwnego, że drób cieszy się dużą popularnością. Współgra z większością przypraw i dodatków, a jego zrobienie nie jest czasochłonne. Klasyczny kotlet de volaille to potrawa, którą chętnie przypomni sobie każdy fan kurczaka.
Na jaką okazję?
Chrupiąca panierka, delikatne mięso drobiowe i aromatyczne masło z ziołami to klasyczny przepis na devolaye, doskonałe na niedzielny i uroczysty obiad. Wykorzystaj go, kiedy spodziewasz się wielu gości przy stole. Kotlety de volaille sprawdzą się doskonale w towarzystwie ulubionej surówki i młodych ziemniaczków.
Czy wiesz, że?
Trwają spory, gdzie narodziła się receptura wyjątkowych kotletów de volaille. Część znawców tematu twierdzi, że we Francji, część stawia na Rosję. W niektórych krajach danie bywa nazywane kotletem lub kurczakiem po kijowsku. Sprawdź podany przez nas przepis na klasyczny kotlet devolay i poznaj jego smak.
Dla urozmaicenia:
Do masła, które włożysz do kotletów de volaille, można dodać drobno posiekaną natkę pietruszki, czosnek, tymianek lub estragon. Wybierz ulubione zioła! Niech maślany smak wzbogacony wyjątkowym aromatem uświetni wspólny posiłek.