Zupa z fasolki szparagowej i pomidorów
łatwe
721 osób zapisało
Składniki
1.5 litra
3 sztuki
30 dekagramów
20 dekagramów
15 dekagramów
2 łyżki
0.66 szklanki
1 łyżka
1 szczypta
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Przygotuj wywar z 1,5 litra wody i 3 kostek Bulionu cielęcego Knorr.
Krok 2
Fasolkę umyj i pozbaw końców, następnie potnij na kawałki długości 3-4 centymetrów (możesz też użyć fasolki szparagowej mrożonej). Włóż do wywaru i ugotuj.
Krok 3
Pomidory sparz i obierz ze skórki, pokrój w cząstki.
Krok 4
Oczyść i pokrój pieczarki, następnie podsmaż, oprósz mąką i zasmaż do lekkiego zrumienienia.
Krok 5
Pieczarki połącz z wywarem, fasolką, pomidorami, groszkiem i śmietaną. Zupę z fasolki szparagowej i pomidorów gotuj 10 minut.
Krok 6
Dopraw do smaku Przyprawą w płynie Delikat Knorr.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Kontynuując serię blogową o szybkich daniach, dziś chciałbym poruszyć temat sałatek. To także bardzo dobre rozwiązanie, gdy czasu jest mało. Gdy mam upieczoną lub usmażoną pierś kurczaka albo po prostu to, co zostało z niedzielnego pieczonego kurczaka zazwyczaj decyduję się na...
Czytaj więcejCiągłe życie w pośpiechu sprawia, że nie masz na nic czasu? Lubisz gotować, ale zbyt długotrwałe i pracochłonne przyrządzanie potraw gasi cały Twój zapał? Najwyższy czas to zmienić.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa z fasolki szparagowej i pomidorów
Garść fasolki szparagowej oraz kilka świeżych pomidorów mogą stać się bazą do przygotowania smacznej zupy, idealnej na letni obiad. Do jej przyrządzenia będziesz także potrzebować pieczarek oraz groszku konserwowego, a całość zabielisz śmietaną. Najpierw w garnku wypełnionym wodą rozpuść kilka cielęcych kostek bulionowych. Do powstałego w ten sposób wywaru wrzuć obraną i pociętą na mniejsze kawałki zieloną fasolkę szparagową. Możesz także użyć tego warzywa w wersji mrożonej. Dojrzałe, mięsiste pomidory sparz i obierz ze skórki, a następnie pokrój w cząstki. Pieczarki oczyść, posiekaj i podsmażaj na rozgrzanym tłuszczu z dodatkiem odrobiny mąki – do momentu, aż lekko się zrumienią. Grzyby, pomidory oraz odcedzony z zalewy groszek dodaj do garnka z fasolką i gotuj na tyle długo, aby wszystkie warzywa zmiękły. Na koniec wlej do zupy śmietanę, pamiętając jednak, by ją wcześniej zahartować. Smak potrawy wzbogać kilkoma kroplami przyprawy uniwersalnej. Zupę podawaj na ciepło z dodatkiem pieczywa. Przekonaj się, jakie to łatwe.