Składniki
1 sztuka
8 łyżek
1 sztuka
1 sztuka
0.5 sztuki
0.5 sztuki
1 sztuka
30 gramów
0.5 pęczka
2 łyżki
1 łyżka
0.5 łyżeczki
1 łyżka
3 łyżki
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso z kurczaka porwij na mniejsze kawałki i posiekaj drobno, cebulę oraz papryki pokrój w drobną kosteczkę. Tofu zetrzyj na tarce o grubych oczkach, a sezam upraż na suchej patelni. Imbir posiekaj.
Krok 2
Rozgrzej patelnię wraz z oliwą, przesmaż cebulę, imbir oraz paprykę, następnie dodaj mięso z kurczaka i smaż chwilę. Dopraw do smaku sezamowym olejem, sosem sojowym oraz chilli. Na koniec dodaj starte tofu, posiekaną kolendrę oraz sezam i wymieszaj. Gotowy farsz wystudź.
Krok 3
Ciasto rozłóż na desce i pokrój w równe kwadraty o boku 10x10 cm. Każdy kwadrat posmaruj niewielką ilością sosu Hellmann’s, następnie nałóż łyżeczkę farszu. Wszystkie rogi kwadratu ściągnij do siebie i dokładnie sklej brzegi ciasta.
Krok 4
Blachę do pieczenia wyłóż pergaminem. Jajko rozkłóć w miseczce, a następnie posmaruj lub pierożki zanurz w jajku.
Krok 5
Pierożki ułóż na blasze i wstaw do nagrzanego do 220 st. C piekarnika i piecz do momentu, gdy będą złociste. Podawaj z pozostałym sosem Hellmann’s.
Dobra rada:
Jeśli jesteś wegetarianinem, zamiast mięsa możesz użyć innych składników, np. ciecierzycy, czy też cukinii.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Rosół uważany jest za jedną z najszlachetniejszych zup. Pojawia się na stołach w czasie ważnych uroczystości. Rozgrzewa w najchłodniejsze dni i zachwyca wyjątkowym smakiem. W kuchni okazuje się niezastąpiony jako baza dla innych zup i potraw.
Czytaj więcejWigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Azjatyckie pierożki
Polska kuchnia pierogami stoi! Prawie każdy ma w zamrażalniku kilka porcji na czarną godzinę… Azjatyckie, chrupiące pierożki z sosem curry będą pyszną alternatywą dla wszystkich, którzy potrzebują powiewu świeżości w jadłospisie.
Dla kogo?
Wyjątkowo apetyczne i proste rozpoczęcie przygody z azjatyckimi kulinariami. Bogaty smak azjatyckich pierożków dostarczy dużo satysfakcji nawet bardziej doświadczonym kucharzom.
Na jaką okazję?
Pierogi na przystawkę? Czemu nie! Taki starter skutecznie rozbudzi apetyt wszystkich zebranych przy stole. Kilka sztuk więcej na talerzu i równie dobrze sprawdzą się jako danie obiadowe.
Czy wiesz, że?
Panuje przekonanie, że pierogi zawdzięczamy kuchni staropolskiej. Nic bardziej mylnego! Potrawę znano już w starożytnych Chinach.
Dla urozmaicenia:
Pierożki azjatyckie bez problemu trafią w gusta wegetarianów. Wystarczy zamienić kurczaka na suszone lub świeże grzyby i ulubione warzywa.