
Składniki
500 gramów
1 opakowanie
1 łyżka
5 łyżek
1 sztuka
800 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso umyj, osusz i podziel na porcje po około 40 g. Następnie rozbij tłuczkiem.

Krok 2
Cebulę pokrój w piórka.

Krok 3
W szerokim rondlu lub na patelni na rozgrzany olej wrzuć cebulę. Mięso oprósz mąką i smaż, aż będzie rumiane z obu stron.

Krok 4
Wlej 800 ml wody, dodaj Fix Knorr i dokładnie wymieszaj. Duś pod przykryciem około 25 minut, aż mięso zmięknie, a sos zgęstnieje. Bitki doskonale smakują z kaszą lub ryżem oraz ogórkiem kiszonym.

Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Bitki wołowe po polsku
Dania mięsne wcale nie muszą być skomplikowane, a ich przygotowanie – nie musi być pracochłonne. Idealnym przykładem są bitki wołowe po polsku, w których kryje się bogactwo smaków. Zadowolą one wszystkich miłośników delikatnych mięs. Ta potrawa kojarzy się z klasycznym domowym obiadem, więc serwowanie jej jako danie główne jest znakomitym pomysłem. Do sporządzenia bitek potrzebnych jest zaledwie kilka składników: wołowina, cebula, woda, trochę mąki, olej do smażenia oraz Fix Knorr, który podkreśli niezwykły aromat dania. Idealnie kruche bitki wołowe uzyskasz wybierając mięso wysokiej jakości. Świetnie sprawdzi się rostbef, ale może być to także każdy inny rodzaj mięsa wołowego bez żyłek i przerostów. Pamiętaj, aby surowe mięso kroić zawsze w poprzek włókien, a nie wzdłuż. Pozwoli mu to na zachowanie miękkości po duszeniu. Bitki doskonale smakują w połączeniu z kaszą lub ryżem oraz z ogórkiem kiszonym.