Chiles frios czyli papryki nadziewane guacamole
łatwe
4 osoby zapisały

Składniki
1 sztuka
3 sztuki
2 sztuki
1 szczypta
2 sztuki
1 szczypta
1 sztuka
2 łyżki
10 sztuk
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Czerwone paprykę umyj, osusz i rozkrój na połówki. Usuń gniazda nasienne i piecz w dobrze nagrzanym piekarniku do momentu, gdy zbrązowieją, a skórka popęka. Wyjmij, ostudź i obierz.
Krok 2
Cebulę i czosnek posiekaj, pomidory sparz, obierz i pokrój w kostkę, paprykę jalapeno również pokrój w kostkę. Wszystko wymieszaj.
Krok 3
Awokado obierz cienko, rozetnij i wyjmij pestki. Rozgnieć miąższ owocu na papkę i dodaj do pokrojonych warzyw.
Krok 4
Dopraw do smaku sokiem z cytryny i przyprawami. Przygotowanym guacamole nadziej połówki papryk i ułóż na półmisku. Udekoruj listkami kolendry.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy.
Czytaj więcejCukinia to pyszne warzywo, które zyskało swą popularność ze względu na dostępność i łatwość wykorzystania w kuchni. I choć sezon na cukinie zaczyna się w sierpniu i trwa do końca lata, to jej smakiem możecie delektować się cały rok.
Czytaj więcej