Gulasz wieprzowy z pieczarkami - VIDEO
łatwe
562 osoby zapisały
Składniki
700 gramów
200 gramów
1 opakowanie
1 litr
2 sztuki
50 mililitrów
5 łyżek
1 łyżeczka
1 sztuka
2 ziarna
5 łyżek
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso opłucz i pokrój w grubą kostkę. Następnie oprósz mąką i przesmaż na rozgrzanej oliwie w garnku – obsmażone mięso wyjmij z garnka.

Krok 2
Cebulę pokrój w piórka i obsmaż w tym samym garnku. W tym czasie pokrój pieczarki na połówki lub ćwiartki i dodaj do cebuli – smaż razem na mocnym ogniu.

Krok 3
Do garnka włóż ponownie mięso. Dodaj majeranek, listek oraz ziele i pozostałą mąkę.

Krok 4
Całość dokładnie wymieszaj, zalej 1 l wrzącej wody i dodaj Bulion grzybowy na borowikach leśnych Knorr, który wydobędzie bogaty smak dania. Mięso duś do momentu, gdy będzie miękkie, co jakiś czas mieszając. Gulasz dopraw do smaku, dodaj śmietanę. Podawaj z kaszą lub ziemniakami.

- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Bulion grzybowy na borowikach leśnych Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuKutia to danie, które co roku pojawia się na wigilijnym stole. Nie spotkaliście się nigdy z tym przysmakiem? Najwyższa pora, by to zmienić! Podpowiadamy, z jakich składników można przygotować kutię.
Czytaj więcejBez nich większość osób nie wyobraża sobie kolacji wigilijnej. Uszka są nieodłącznym dodatkiem do tradycyjnego barszczu czerwonego. Kształtne i wypełnione apetycznym nadzieniem są na tyle smaczne, że ich najwięksi miłośnicy zajadają się nimi także podczas świątecznych obiadów.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Gulasz wieprzowy z pieczarkami - VIDEO
Gulasz wieprzowy z pieczarkami jest bardzo prostym daniem, idealnym na pożywny obiad. Ta jednogarnkowa potrawa zdecydowanie kojarzy się z kuchnią polską. Wieprzowina, pieczarki, klasyczne przyprawy – to przecież smaki, które znamy i lubimy od zawsze. Niech tradycji stanie się zadość!
Dla kogo?
Dla wszystkich tradycjonalistów! Gulasz wieprzowy to przepis, który zawsze się sprawdzi!
Na jaką okazję?
Gulasz wieprzowy z pieczarkami będzie doskonały zarówno na codzienny, jak i niedzielny obiad. Jego zaletą jest to, że można go odgrzać na drugi dzień, więc mamy z głowy dwa posiłki. Może jednego dnia zaserwujmy gulasz z ziemniakami, a drugiego z kaszą?
Czy wiesz, że?
Liście laurowe to jedna z podstawowych przypraw w polskiej kuchni. Dodaje się go do wielu zup i dań, bo zapewnia wytrawny smak. Często nazywany jest też liściem bobkowym.
Dla urozmaicenia:
Zamiast na oliwie mięso i cebulę możesz obsmażyć na maśle.