Składniki
0.6 szklanki
2 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
200 gramów
0.5 pęczka
2 sztuki
3 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Wartości odżywcze
Krok 1
Kaszę na krupnik dokładnie wypłucz, następnie zalej wodą, dodaj kostkę Rosół z kury Knorr i gotuj powoli, aż lekko zmięknie.
Krok 2
Ziemniaki i marchew pokrój w kostkę, a pora w plastry.
Krok 3
W drugim garnku gotuj warzywa wraz z liściem laurowym i zielem angielskim.
Krok 4
Gdy ziemniaki będą półmiękkie, dodaj do zupy krupnik kaszę wraz z płynem, w którym się gotowała.
Krok 5
Do całości dodaj drugą kostkę Rosół z kury Knorr oraz wodę, jeśli uznasz to za konieczne. Gotuj zupę krupnik jeszcze około 20 minut. Ziemniaki i kasza powinny być zupełnie miękkie. Gotową zupę podawaj posypaną posiekaną natką pietruszki.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieść w lodówce.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Krupnik
Krupnik to znana w kuchni polskiej zupa, która w przeszłości sporą popularnością cieszyła się także wśród ubogich mieszkańców Białorusi i innych państw słowiańskich. Podstawą krupniku jest wywar mięsny lub jarzynowy z ziemniakami, który zasypuje się kaszą. Częstym dodatkiem do zupy krupnik są suszone grzyby lub kawałki mięsa. Grunt by krupnik domowy był gęsty i aromatyczny. Jak ugotować krupnik idealny na rodzinny obiad? Chętnie podzielimy się naszym przepisem na dobry krupnik, który zadowoli najbardziej wymagające podniebienia.
Dla kogo?
Do przygotowania zupy krupnik przeważnie wykorzystuje się marchewkę, pora oraz ziemniaki, lecz możecie wzbogacić prosty przepis na krupnik domowy także o kalafiora, brukselkę lub fasolkę szparagową – zupa będzie wówczas bardziej treściwa. Pozwólcie sobie na eksperymenty! Jeżeli zrezygnujecie z wywaru na mięsie, uzyskacie równie smakowity przepis na krupnik wegetariański.
Na jaką okazję?
Krupnik to zupa idealna na posiedzenia przy stole w gronie najbliższych domowników. Za oknem chłód i zawierucha? Talerz gorącego przysmaku w kilka minut was rozgrzeje. Koniecznie wypróbujcie nasz przepis na krupnik i przygotujcie go wspólnie.
Czy wiesz, że?
Przepis na zupę krupnik polecamy potraktować jako sposób na sprytne, ekonomiczne gotowanie. Mięsny wywar na pyszny krupnik można przyrządzić z resztek niewykorzystanych porcji mięsa z dnia poprzedniego.
Dla urozmaicenia:
Podczas gotowania zupy krupnik warto dodać kilka listków lubczyku, który świetnie kontrastował będzie z delikatnym smakiem warzyw oraz kaszy. Na sam koniec zupę krupnik z przepisu stworzonego przez nasz zespół możecie wymieszać ze śmietaną i posypać natką pietruszki lub koperku. Krupnik to przepis odpowiedni dla każdego!