Składniki
150 gramów
200 gramów
1 opakowanie
1 sztuka
2 sztuki
200 mililitrów
400 mililitrów
2 łyżki
0.5 pęczka
30 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Cebulę i czosnek pokrój w drobną kostkę, pieczarki na pół. Za pomocą obieraczki do warzyw pokrój szparagi w cienkie i długie paski.
Krok 2
Makaron ugotuj według wskazówek na opakowaniu.
Krok 3
Na patelni rozgrzej oliwę, podsmaż cebulę, czosnek i pieczarki.
Krok 4
Sos borowikowy Knorr wymieszaj z mlekiem, wodą i wlej na patelnię. Zagotuj całość.
Krok 5
Dodaj odcedzony makaron i całość gotuj kilka minut, aż wszystkie składniki dobrze się połączą.
Krok 6
Na końcu dodaj szparagi i posiekaną natkę pietruszki. Wymieszaj i natychmiast podawaj.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Menu ze Smakiem Sos borowikowy Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Makaron z szparagami i grzybami
Makaron w wersji warzywnej dobrze smakuje przygotowany z dodatkiem grzybów oraz szparagów. Warzywo to można spotkać w odmianie białej lub zielonej, różnią się one nie tylko kolorem, ale także smakiem i wielkością. Te ostatnie są bardziej wyraziste i łatwiejsze w przygotowaniu – nie trzeba ich obierać, wystarczy usunąć zdrewniałe końcówki. Białe szparagi są łagodniejsze w smaku, ale wymagają obrania. Obie odmiany dobrze pasują do dań z makaronem. Jeśli chcesz, aby posiłek charakteryzował się mocniejszym grzybowym smakiem, zamiast pieczarek wybierz jedną z odmian grzybów leśnych. Sprawdzą się borowiki, rydze lub mieszanka zawierająca kilka rodzajów. Dodatkowo do podsmażonych grzybów dodaj sos borowikowy na bazie wody i mleka, który wzmocni aromat całości. Składniki sosu połącz z makaronem, a na samym końcu dodaj pokrojone w cienkie paski szparagi oraz posiekaną natkę pietruszki. Po kilku minutach danie jest gotowe do podania – wypróbuj ten przepis i przekonaj się, jak wspaniale smakuje makaron ze szparagami i grzybami.