Śniadanie mistrzów przepis – Zobacz na przepisy.pl pixel

Śniadanie mistrzów

Autor: Piotr Silarów

ratingratingratingratingrating

Oceń pierwszy

0 os.
stopień trudności

łatwe

czas przygotowania
30 min.
ilość porcji
2 os.
Drukuj

3 osoby wydrukowały

Pobierz pdf

1 osoba zapisała

Udostępnij

Składniki

1 sztuka

1 sztuka

1 sztuka

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Rozwiń ciasto na blacie. Podziel je na pół (wzdłuż) Następnie podziel na równe kwadraty (rób to małym ostrym nożykiem - może być taki jak dla grzybiarzy :P) Następnie kwadraty przetnij po przekątnej - tak powstaną ci zgrabne trójkąty.

Krok 2

Otwórz słoiczek z dżemem truskawkowym, potrzebna będzie ci mała łyżeczka. Spróbuj czy dżem jest smaczny. Następnie weź łyżeczkę dżemu i spróbuj jeszcze raz ... no czy na pewno jest smaczny. I trzeci ... no i pamiętaj żeby kupić sobie na wszelki wypadek 2 słoiczki jeśli jest to twój ulubiony dżem. :)

Krok 3

Teraz trochę origami. Ciężko się o tym pisze, ale spróbuję stawiam na wyobraźnię a nie na zdjęcia :) Połóż przed sobą jeden trójkąt ostrym szczytem do góry. znaczy od siebie :) Nałóż pół łyżeczki dokładnie w sam środek następnie złóż trójkącik tak żeby "czubek trójkąta" wystawał trochę poza "podstawę trójkąta"" Powstanie ci TRAPEZ z "ptaszkiem". Teraz zawiń skrzydła trapezu do góry. Proste jest jak się to robi ... czytając nie jest takie proste bo ja sam się nieco już pogubiłem... nie,,,, już się znalazłem :)

Krok 4

Teraz odwróć delikatnie "przyszłego rogalika" i teraz zawiń ptaszka oraz skrzydełka tak żeby zgrabnie owinęły rogalika ") Trochę to erotyzmem pachnie ... ale i dobrze w końcu truskawki to ponoć afrodyzjak :P Piekarnik nagrzej na 180 stopni z termo obiegiem. Wszystkie zrobione rogaliki wstaw do rozgrzanego piekarnika na 15 minut. Zrumienione od góry wyjmij na tależ i oblej polewą czekoladową, Daj im odpocząć 5 minutek , nalej sobie szklankę mleka i delektuj się doskonale rozpoczętym dniem. SMACZNEGO

0

Opinie o przepisie

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Śniadanie mistrzów - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Śniadanie mistrzów - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Śniadanie mistrzów - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Śniadanie mistrzów - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Śniadanie mistrzów - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Śniadanie mistrzów - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Śniadanie mistrzów - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Śniadanie mistrzów - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<
18 osób ogląda przepis:
Zupa chrzanowa z jajkiem
czas przygotowania
60 min.
stopień trudności

łatwe

Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.

Czytaj więcej

Przekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.

Czytaj więcej