Składniki
3 sztuki
1 szczypta
3 sztuki
1 sztuka
200 gramów
200 gramów
2 sztuki
1 sztuka
100 mililitrów
1 łyżka
0.5 łyżeczki
1 łyżka
1 łyżeczka
0.5 łyżeczki
50 gramów
150 mililitrów
1 szczypta
2 łyżki
2 sztuki
6 sztuk
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
6 ziaren
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Włoszczyznę umyj i obierz, umieść w garnku razem z korpusami kurczaka, dodaj 1,5 litra wody i gotuj przez około 30 minut. Po tym czasie do wywaru wrzuć ziele angielskie, liść laurowy i ziarna pieprzu. Wszystko razem gotuj jeszcze przez kolejne 20 minut. Po tym czasie przecedź wywar. Powinno być go nie więcej niż 800 ml.
Krok 2
Kłącze selera naciowego i cebulę pokrój w drobną kosteczkę i podsmaż na patelni na rozgrzanym oleju, odstaw na bok. Oscypki zetrzyj na tarce do oddzielnego naczynia.
Krok 3
Na dnie garnka rozpuść masło, dodaj imbir w proszku oraz kurkumę, tymianek i majeranek. Smaż chwilę, a następnie dodaj mąkę i wszystko dokładnie wymieszaj.
Krok 4
Do garnka wlej piwo, bulion, kostkę rosołową Knorr, śmietanę, dodaj ser topiony. Wszystko razem dokładnie wymieszaj. Zupę doprowadź do wrzenia, dopraw na sam koniec szczyptą tymianku i majeranku. Odstaw na bok.
Krok 5
Bagietkę pokrój w cienkie długie kromki, czosnek zetrzyj na tarce, wymieszaj z oliwą i nasmaruj nią ukrojone kromki. Zapiekaj je w piekarniku nagrzanym do 200°C do momentu, aż się zarumienią (przez około 10 minut). Gorąca zupę podawaj z łyżką selera i cebuli, startego oscypka oraz grzankami.
Dobra rada:
Do zupy możesz wykorzystać każdy rodzaj sera, który rozpuści się w zaciągniętym mąką wywarze.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
średnie
Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste...
Czytaj więcejSuszone grzyby są dobrze wszystkim znanym przysmakiem, który często pojawia się w naszych jadłospisach. Nie wyobrażamy sobie aromatycznych zup, sosów oraz pierogów bez tych leśnych specjałów. Aby grzyby suszone nadawały się do spożycia i zachwycały smakiem, warto zgłębić wiedzę na temat moczenia ich w wodzie i mleku. Jak to zrobić?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa serowa z grzankami
Pomidorowa, ogórkowa, rosół… i tak w kółko? Pora urozmaicić swój jadłospis i dodać do niego nowe pozycje. Jedną z nich jest zupa serowa z grzankami z dodatkiem piwa. Pyszna, rozgrzewająca, a przy tym niesamowicie aromatyczna! Skusisz się?
Dla kogo? Nie tylko dla prawdziwych piwoszy! Zasmakują w niej lubiący wyraziste smaki i nowe połączenia. W kompozycji z delikatnym smakiem sera otrzymujemy prawdziwie kremową konsystencję.
Na jaką okazję? To świetna propozycja na obiadokolację. Zupa serowa z grzankami z piwem rozgrzeje każdego!
Dla urozmaicenia: Z piwem i czosnkowymi grzankami świetnie komponuje się każdy rodzaj sera. Sięgnij po ten, który masz akurat pod ręką!
Czy wiesz, że? Wieki temu piwo było postrzegane zupełnie inaczej niż obecnie. W dobie staropolskiej był to produkt powszechny, stosowany codziennie – szczególnie w kuchni. Gramatka – słynna polewka z piwa - to danie z dawnej kuchni, od którego zaczynano dzień. W zależności od upodobania, do gramatki dodawano jajko, twaróg, masło czy cynamon.
Zupa, a taka pożywna!