
Składniki
250 gramów
2 sztuki
600 gramów
4 łyżki
1 łyżka
1 sztuka
1 litr
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Ziemniaki pokrój w kostkę, gotuj w osolonym wrzątku do momentu, gdy zmiękną, po czym odcedź.

Krok 2
Kostki Rosołu z kury Knorr rozpuść w 1 litrze wody, dodaj ziemniaki.

Krok 3
Boczek pokrój w kostkę. Kiedy ziemniaki staną się miękkie, dodaj go do zupy.

Krok 4
Kiszone rydze i cebulę od rydzów pokrój w kostkę i dodaj do wywaru.

Krok 5
Wywar zagęść mieszaniną mąki i kwaśnej, gęstej śmietany.

Krok 6
Wylej zupę na talerze i posyp siekanym koperkiem. Na koniec dopraw do smaku, jeśli uznasz to za konieczne.

Przepisy w Waszym wykonaniu
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Żur z kiszonych rydzów
Żur z kiszonych rydzów jest wyjątkowo smaczny i wyrazisty – nie tylko dzięki bazowemu składnikowi, jakim są kiszone grzyby. Jego smak podkreśla także wędzony boczek. Na początek pokrojone mięso dodaj do zupy razem z ugotowanymi ziemniakami, kiszonymi rydzami oraz marynowaną razem z nimi cebulą. Do całości dołącz także mąkę zmieszaną z kwaśną śmietaną – w ten sposób zagęścisz zupę. Pod koniec gotowania dorzuć jeszcze posiekany koperek, który będzie wyrazistym ziołowym elementem w tej potrawie. Wykorzystaj też dodatkowe przyprawy – sprawdzą się szczególnie: majeranek, przeciśnięty przez praskę czosnek lub świeżo zmielony kolorowy pieprz. Żurek z kiszonych rydzów będzie dobrze komponował się z pieczywem, na przykład żytnim lub razowym. Zupę wzbogacisz ugotowanym jajkiem lub wędzoną kiełbasą. Jeśli chcesz dodać jej delikatności, dorzuć ugotowaną marchewkę. Danie będzie apetycznie wyglądało podane w wydrążonym bochenku chleba. Sprawdź nasz przepis na tę potrawę. Serwuj ją na co dzień i na specjalne okazje.