Flaczki wołowe przepis – Zobacz na przepisy.pl pixel

Flaczki wołowe

Autor: przepisy.pl

ratingratingratingratingrating

35

440 os.
cookedstopień trudności

łatwe

czas przygotowania
90 min.
ilość porcji
4 os.
Drukuj

368 osób wydrukowało

Pobierz pdf

527 osób zapisało

Udostępnij

Składniki

1 kilogram

30 dekagramów

1 sztuka

10 dekagramów

1 szklanka

4 sztuki

2 sztuki

6 sztuk

1 sztuka

1 łyżka

1 łyżeczka

1 łyżeczka

2 łyżeczki

3 sztuki

0.5 pęczka

2 łyżeczki

50 gramów

1 pęczek

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Flaczki dokładnie wypłucz. Następnie zalej wodą i gotuj około 2 godzin. Następnie zlej całą wodę, zalej ponownie świeżą, zimną wodą i gotuj kolejną godzinę.

Flaczki wołowe - Krok 1

Krok 2

W drugim garnku ugotuj rosół. Włoszczyznę i mięso wołowe zalej wodą, około 2 litrami. Dodaj liść laurowy, ziele angielskie i pieprz w ziarnach.

Flaczki wołowe - Krok 2

Krok 3

Dodaj kostkę Knorr i gotuj powoli rosół wołowy przez około 1 godzinę.

Flaczki wołowe - Krok 3

Krok 4

Wyjmij miękkie mięso i warzywa, następnie pokrój w paski. Wraz z odcedzonymi flaczkami dodaj wszystko do rosołu.

Flaczki wołowe - Krok 4

Krok 5

Zupę dopraw papryką słodką i ostrą, koncentratem pomidorowym, gałką muszkatołową, imbirem, majerankiem i przeciśniętym czosnkiem.

Flaczki wołowe - Krok 5

Krok 6

Bułkę namocz w mleku, odciśnij. Utrzyj starannie z masłem i dodaj do flaków. Gotuj jeszcze około 10-15 minut. Podawaj posypane posiekaną natką z pieczywem.

Flaczki wołowe - Krok 6
przepisy.pl

Dobra rada:

Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.

1

Opinie o przepisie

  • Sylwia  Koch

    Sylwia Koch , 15.05.2016

    Bardzo dobra. Polecam.

    Odpowiedz Odpowiedz

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Flaczki wołowe - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Flaczki wołowe - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Flaczki wołowe - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Flaczki wołowe - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Flaczki wołowe - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Flaczki wołowe - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Flaczki wołowe - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Flaczki wołowe - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.

Czytaj więcej

Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.

Czytaj więcej

przepisy.pl - Flaczki wołoweFlaczki wołowe

Proponowane w tym przepisie flaki wołowe to dobra inspiracja na danie dla miłośników mięsnych smaków. To potrawa, która sprawdzi się jako domowy obiad, można ją jednak podawać również na uroczystych imprezach, takich jak wesela, chrzciny czy inne ważne spotkania rodzinne. Podstawą dania jest kawałek mięsa wołowego – na przykład szpondra, czyli mięsa pozyskiwanego od krów i cenionego ze względu na swoją delikatność – oraz świeża włoszczyzna. W oddzielnym garnku należy dokładnie wypłukać, a następnie zagotować flaki. Warto jednocześnie przyrządzić rosół z pozostałych – wymienionych w przepisie – składników. Dopiero po uzyskaniu odpowiedniej miękkości mięsa i warzyw wszystko można połączyć w całość oraz doprawić według uznania: słodką i ostrą papryką, koncentratem pomidorowym, gałką muszkatołową, majerankiem, imbirem i czosnkiem. To ważne, aby przyprawy dodawać do gotowej już potrawy – dzięki temu jej finalny smak będzie intensywniejszy. Jeśli zależy Ci na tym, by zupa była gęstsza, warto dodać do niej namoczoną w mleku i utartą z tłuszczem bułkę. Sprawdź, jak w kilku krokach przyrządzić smaczne flaki wołowe.