
Składniki
1 kilogram
1 sztuka
1 sztuka
75 gramów
75 gramów
1 sztuka
250 mililitrów
200 gramów
30 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Ziemniaki obierz i ugotuj na półtwardo w osolonej wodzie. Wystudź, a następnie pokrój w talarki.
Krok 2
Cebulę pokrój w kostkę i przesmaż na oliwie. Dodaj pokrojony ser feta, oliwki oraz rozmaryn, a następnie wlej śmietanę i zagotuj. Dopraw do smaku pokruszoną mini kostką Knorr.
Krok 3
Do dużej miski przełóż pokrojone ziemniaki i delikatnie wymieszaj z sosem.
Krok 4
Następnie całość umieść w żaroodpornym naczyniu i wstaw do nagrzanego piekarnika. Zapiekaj 25 minut w temperaturze 175 stopni.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Przyprawa w Mini kostkach Czosnek Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPlanujecie danie z gotowanej dyni i zastanawiacie się, jak ugotować dynię, żeby smakowała wybornie? Sprawdźcie, jak gotować dynię, żeby zachować jej smak, kolor i zapach.
Czytaj więcejJak uprażyć orzechy? Do tej czynności przydadzą się patelnia albo piekarnik. Jak uprażyć orzechy włoskie, a jak zabrać się za laskowe lub fistaszki? Wszystkiego dowiesz się z naszego krótkiego poradnika dotyczącego prażenia orzechów.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Grecka zapiekanka ziemniaczana
Grecka zapiekanka ziemniaczana to proste i pyszne danie. Jego smak wzbogaca ser feta, oliwki i rozmaryn, czyli tradycyjne składniki kuchni greckiej. W zapiekankach najlepsze jest to, że pieką się same! Pokrojenie warzyw, sera i doprawienie dania zajmie ci kilka minut, a pozostałą pracę wykona piekarnik. W tym czasie możesz zająć się innymi domowymi aktywnościami. Zapiekanki są więc idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na zaoszczędzeniu czasu w kuchni.
Dla kogo?
Nasz przepis na grecką zapiekankę ziemniaczaną przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi kuchni warzywnej w nieco innej odsłonie.
Na jaką okazję?
Grecka zapiekanka ziemniaczana jest doskonałym pomysłem na obiad, kolację czy domową imprezę.
Czy wiesz, że?
Ziemniak jest warzywem, które doczekało się wielu regionalnych nazw. Najczęściej spotykane są określenia „kartofel” oraz „pyra”. Na Kaszubach mówi się o „bulwach”, na wschodnim Podhalu znajdziesz „grule”, a w zachodniej części tego regionu – „rzepę”.
Dla urozmaicenia:
Gotowe danie możesz posypać oliwkami.