
Składniki
400 gramów
1 łyżka
20 gramów
1 sztuka
1 opakowanie
1 sztuka
0.5 szklanki
3 łyżki
2 szklanki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso i paprykę pokrój w grubą kostkę. Wieprzowinę oprósz przyprawą do mięs i obsmaż w garnku, następnie dodaj pokrojoną cebulę i smaż przez 5 minut.

Krok 2
Knorr Naturalnie Smaczne - Gulasz wymieszaj z dwiema niepełnymi szklankami wody i wlej na patelnię. Dodaj suszone grzyby i paprykę pokrojoną w kostkę.

Krok 3
Duś pod przykryciem 20-30 minut, pod koniec gotowania gulasz zapraw śmietaną. Polski charakter potrawy podkreśli szczypta majeranku.

- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Gulasz po polsku
Gulasz po polsku to wyśmienite jednogarnkowe danie. Doskonale smakuje zarówno z kaszą, jak i makaronem lub do pajdy świeżego chleba na zakwasie. Gulasz wymyślili węgierscy pasterze, którzy wypasali od wiosny do jesieni bydło na nizinach. Z czasem ich autorska potrawa, przygotowywana w kociołku nad ogniskiem, zyskała popularność i trafiła do obiadowego menu kuchni na całym świecie. Po drodze każdy z kucharzy dorzucił do oryginalnego przepisu coś od siebie. Przyrządzając gulasz po polsku nie bój się więc eksperymentować. Do soczystej wieprzowiny, czosnku oraz papryki, zanurzonych w gęstym, pachnącym sosie, dodaj garść suszonych grzybów, czerwoną fasolę, zielony groszek lub kukurydzę. Gotowe danie posypać możesz startym parmezanem, tworząc tym samym własną wersję gulaszu po polsku - z małym akcentem włoskim.