Knedle w sosie grzybowym przepis – Zobacz na przepisy.pl pixel

Knedle w sosie grzybowym

Autor: bernika bernika

ratingratingratingratingrating

2

4 os.
cookedstopień trudności

średnie

czas przygotowania
45 min.
ilość porcji
3 os.
Drukuj

8 osób wydrukowało

Pobierz pdf

15 osób zapisało

Udostępnij

Składniki

1 sztuka

2 łyżki

1 szczypta

1 szklanka

4 łyżki

2 sztuki

2 sztuki

1 sztuka

200 mililitrów

1 szczypta

1 sztuka

150 gramów

3 sztuki

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Bułki pokroić w plastry i włożyć do miseczki. Mleko zagotować i zalać nim bułki. Odstawić aż zmiękną. Następnie dodać jajko, posiekana jedna dymke zielona, pieprz i sól do smaku. Wszystko wyrobić ręką na jednolita masę, po czym dodać mąkę. Ponownie wymieszać. W dużym garnku zagotować wodę lekko osolona. Z masy wilgotnymi rękoma uformować niewielkie kule i ostrożnie wkładać do gotującej się wody. Zmniejszyć płomień, gotować ok 15 minut. Wyjąc i osaczyć. Rozgrzać patelnie z 2 łyżkami masła i obsmażyć knedle na rumiano.

Krok 2

Grzyby dokładnie przebrać, umyć i osączyć z wody. Duże kapelusze pokroić w plastry, male zostawić w całości. Szalotki i jedna dymkę posiekać. Na patelni rozgrzać pozostałe masło, dodać szalotki, zeszklić, dodać grzyby. Doprawić sola i pieprzem i smażyć około 5 minut aż sos (woda) całkowicie odparuje.

Krok 3

Kostek bulionowa rozpuścić w 200ml gorącej wody, wlać na patelnie z grzybami , dusić razem ok 5 minut, wtedy wlać śmietanę, podgrzać, dodać serek topiony, wymieszać aż się rozpuści..

Krok 4

Obsmażone knedle wyłożyć na talerz, polać wszystko gorącym sosem. Posypać zielona dymka

0

Opinie o przepisie

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Knedle w sosie grzybowym - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Knedle w sosie grzybowym - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Knedle w sosie grzybowym - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Knedle w sosie grzybowym - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Knedle w sosie grzybowym - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Knedle w sosie grzybowym - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Knedle w sosie grzybowym - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Knedle w sosie grzybowym - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Kutia to danie, które co roku pojawia się na wigilijnym stole. Nie spotkaliście się nigdy z tym przysmakiem? Najwyższa pora, by to zmienić! Podpowiadamy, z jakich składników można przygotować kutię.

Czytaj więcej

Bez nich większość osób nie wyobraża sobie kolacji wigilijnej. Uszka są nieodłącznym dodatkiem do tradycyjnego barszczu czerwonego. Kształtne i wypełnione apetycznym nadzieniem są na tyle smaczne, że ich najwięksi miłośnicy zajadają się nimi także podczas świątecznych obiadów.

Czytaj więcej