Składniki
0.7 kilograma
1 szklanka
3 sztuki
20 dekagramów
200 gramów
2 sztuki
0.5 pęczka
1 sztuka
1 łyżka
2 szczypty
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Pół kilograma mąki połącz z jajkami i gorącą wodą. Zagnieć ciasto i wyrabiaj około 20 minut. Odstaw w chłodne miejsce na 30 minut, aby odpoczęło.
Krok 2
Suszone grzyby namocz, jak zrobią się miękkie drobno posiekaj.
Krok 3
Pieczarki i cebulę pokrój w kostkę, czosnek posiekaj.
Krok 4
Podsmaż na maśle czosnek, cebulę, następnie grzyby.
Krok 5
Dodaj Bulion grzybowy na borowikach leśnych Knorr i duś całość, aż farsz zrobi się kleisty i cały płyn odparuje. Odstaw do ostygnięcia.
Krok 6
Ciasto wyłóż na stolnicę posypaną mąką i cienko rozwałkuj. Za pomocą szklanki wytnij kółka, nakładaj farsz i zlepiaj pierogi.
Krok 7
Gotuj około 5-6 minut w osolonym wrzątku. Podawaj polane roztopionym masłem i posypane posiekaną natką pietruszki.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
trudne
Bulion grzybowy na borowikach leśnych Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRosół uważany jest za jedną z najszlachetniejszych zup. Pojawia się na stołach w czasie ważnych uroczystości. Rozgrzewa w najchłodniejsze dni i zachwyca wyjątkowym smakiem. W kuchni okazuje się niezastąpiony jako baza dla innych zup i potraw.
Czytaj więcejWigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pierogi z grzybami
Tradycyjne wigilijne pierogi z kapustą i grzybami zastąpić możesz wersją pozbawioną kapusty. Do ich przygotowania wykorzystaliśmy suszone prawdziwki oraz podgrzybki, lecz równie dobrze sprawdzą się tu kozaki, kurki albo maślaki. Dodatek pieczarek zapewni łagodniejszy, delikatny smak. Jak przyrządzić idealny farsz do pierogów z grzybami? Wszystkiego dowiesz się z naszej receptury.
Dla kogo? Przepis na pierogi z grzybami dedykujemy wszystkim kucharzom, którzy lubią precyzyjnie planować swoje kulinarne wyczyny. Farsz do pierogów powinno się przygotowywać dzień wcześniej – na noc zamocz suszone grzyby w wodzie, a rano odsącz je. Dzięki temu praca w kuchni pójdzie jeszcze sprawniej.
Na jaką okazję? Choć kojarzą się przede wszystkim z kolacją wigilijną, pierogi z grzybami można podawać znacznie częściej. Są doskonałą propozycją na wegetariański obiad albo kolację.
Czy wiesz, że? Im cieńsze ciasto, tym twoje pierogi będą lepsze. Można je wycinać na dwa sposoby – przy pomocy szklanki lub tnąc rozwałkowane ciasto nożem na kwadraty, lub prostokąty. Pierogi z grzybami gotować powinno się w wodzie z dodatkiem odrobiny oleju – dzięki temu nie będą się sklejały po ugotowaniu. Wyciągać należy je przy pomocy łyżki cedzakowej od razu po wypłynięciu i przekładać na miskę posmarowaną tłuszczem. Dzięki tym instrukcjom przepis na pierogi z grzybami jest kompletny!
Dla urozmaicenia: Pierogi z grzybami podawaj obsypane natką pietruszki, polane roztopionym masłem, lub skwarkami z boczku. Do farszu na pierogi z grzybami możesz dodać szczyptę czerwonej papryki, która wzbogaci jego smak.