Składniki
0.7 kilograma
1 szklanka
3 sztuki
20 dekagramów
200 gramów
2 sztuki
0.5 pęczka
1 sztuka
1 łyżka
2 szczypty
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Pół kilograma mąki połącz z jajkami i gorącą wodą. Zagnieć ciasto i wyrabiaj około 20 minut. Odstaw w chłodne miejsce na 30 minut, aby odpoczęło.
Krok 2
Suszone grzyby namocz, jak zrobią się miękkie drobno posiekaj.
Krok 3
Pieczarki i cebulę pokrój w kostkę, czosnek posiekaj.
Krok 4
Podsmaż na maśle czosnek, cebulę, następnie grzyby.
Krok 5
Dodaj Bulion grzybowy na borowikach leśnych Knorr i duś całość, aż farsz zrobi się kleisty i cały płyn odparuje. Odstaw do ostygnięcia.
Krok 6
Ciasto wyłóż na stolnicę posypaną mąką i cienko rozwałkuj. Za pomocą szklanki wytnij kółka, nakładaj farsz i zlepiaj pierogi.
Krok 7
Gotuj około 5-6 minut w osolonym wrzątku. Podawaj polane roztopionym masłem i posypane posiekaną natką pietruszki.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Pierogi z grzybami
Tradycyjne wigilijne pierogi z kapustą i grzybami, zastąpić możesz ich wersją pozbawioną kapusty. Do ich przygotowania wykorzystaliśmy suszone prawdziwki oraz podgrzybki, lecz równie dobrze sprawdzą się tu kozaki, kurki albo maślaki. Dodatek pieczarek zapewni łagodniejszy, delikatny smak. Farsz do pierogów powinno się przygotowywać dzień wcześniej – na noc zamocz suszone grzyby w wodzie, a rano odsącz je. Im cieńsze ciasto, tym twoje pierogi będą lepsze. Można je wycinać na dwa sposoby – przy pomocy szklanki lub tnąc rozwałkowane ciasto nożem na kwadraty lub prostokąty. Pierogi gotować powinno się w wodzie z dodatkiem odrobiny oleju – dzięki temu nie będą się sklejały po ugotowaniu. Wyciągać należy je przy pomocy łyżki cedzakowej od razu po wypłynięciu i przekładać na miskę posmarowaną tłuszczem. Podawaj je obsypane natką pietruszki, polane roztopionym masłem, lub skwarkami z boczki.