Sałatka ze szparagami i łososiem - na ciepło | Przepisy.pl pixel

Sałatka z łososiem i szparagami

Autor: przepisy.pl

ratingratingratingratingrating

10

heart
37 os.
cookedstopień trudności

łatwe

czas przygotowania
15 min.
ilość porcji
4 os.
Drukuj

159 osób wydrukowało

Pobierz pdf

339 osób zapisało

Udostępnij

Składniki

600 gramów

1 sztuka

10 sztuk

100 gramów

1 sztuka

0.5 pęczka

2 łyżki

1 szczypta

2 łyżki

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Obrane ziemniaki pokrój w talarki a łososia w 2 cm kostkę.

Krok 2

Szparagi oczyść i ugotuj w lekko osolonej wodzie z dodatkiem cukru. Następnie pokrój w 2-3 cm długości kawałki.

Krok 3

W misce połącz ziemniaki, łososia, szparagi, cebulę oraz listki pietruszki.

Krok 4

Przygotuj sos. Kostkę rosołową Knorr rozmieszaj w 500 ml wrzącej wody, dodaj musztardę, pieprz i olej. Dobrze wymieszaj.

Krok 5

Przygotowany sos wlej do miski ze składnikami sałatki i wymieszaj. Gotową sałatkę przełóż do salaterki i podawaj.

przepisy.pl

Dobra rada:

Taką sałatkę można podawać zarówno na zimno, jak i na ciepło.

0

Opinie o przepisie

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Sałatka z łososiem i szparagami - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Sałatka z łososiem i szparagami - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Sałatka z łososiem i szparagami - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Sałatka z łososiem i szparagami - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Sałatka z łososiem i szparagami - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Sałatka z łososiem i szparagami - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Sałatka z łososiem i szparagami - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Sałatka z łososiem i szparagami - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Tradycyjna kuchnia polska pachnie leśnymi grzybami. Za najsmaczniejsze uznaje się rydze. Doczekały się nie tylko mnóstwa przepisów, ale także… piosenki, którą nuciło niejedno pokolenie. Choć to pieczarki najczęściej pojawiają się na naszych talerzach, nie mogą równać się z rudymi rydzami pod względem aromatu i bogactwa smaku. W kuchni wystarczy poświęcić im zaledwie kilka minut, by ich walory zachwyciły każdego konesera.

Czytaj więcej

Wigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę. A to dopiero kilka potraw z kapustą w roli głównej. W sklepach bez trudu znajdziemy woreczki i słoiki z gotowym produktem, ale żaden z nich nie będzie mógł równać się ze specjałem domowej roboty. Tym razem skupimy się na niepozornym składniku kiszonek, od którego zależy bardzo wiele. Ile sypiemy soli do kiszenia kapusty, by uzyskać upragniony efekt?

Czytaj więcej

przepisy.pl - Sałatka z łososiem i szparagamiSałatka z łososiem i szparagami

Sałatka ziemniaczana to proste w przygotowaniu danie, które sprawdza się serwowane na wiele okazji. Będzie świetnym dodatkiem do obiadu czy kolacji, możesz ją również podać solo, bez dodatków. Jeśli lubisz tego typu dania, wypróbuj przepis na sałatkę ziemniaczaną z łososiem wędzonym i szparagami. Zacznij od ugotowania ziemniaków, które po obraniu pokrój w talarki – wybierz odmiany sałatkowe, np. frezje albo albiny, które nie rozpadają się po ugotowaniu, dzięki czemu dobrze się je pokroi. Połącz z nimi ugotowane al dente szparagi (czas gotowanie jest zależny od ich grubości), wędzonego łososia oraz natkę pietruszki. Do takich składników dobrze pasować będzie czerwona cebula, która charakteryzuje się łagodniejszym smakiem niż żółta. Aby całość uzyskała odpowiedni efekt, przygotuj sos na bazie bulionu drobiowego, musztardy oraz pieprzu. Po wymieszaniu z sosem wszystkich składników, sałatka jest gotowa. Dobrze smakuje na ciepło, podana od razu po przyrządzeniu, ale znakomita jest również w wersji na zimno. Przekonaj się!