Stek z tuńczyka na knorrowym ziarnku fasoli
łatwe
10 osób zapisało

Składniki
700 gramów
0.5 sztuki
1 opakowanie
1 opakowanie
2 sztuki
1 szczypta
1 szczypta
5 łyżek
3 łyżki
1 łyżka
1 sztuka
1 pęczek
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Patelnię grillową rozgrzać na dużym ogniu. Steki posmarować niewielką ilością oliwy, przyprawić solą i pieprzem do smaku. Smażyć przez 2 minuty z każdej strony jeśli mają być półsurowe lub 4 minuty jeśli mają być dobrze wysmażone
Krok 2
Steki pozostawić do ostygnięcia.
Krok 3
Podgrzać fasolę i kukurydzę, po podgrzaniu odsączyć.
Krok 4
Wszystkie pozostałe składniki potrzebne na sos w tym pół bulionetki Knorr wymieszać w małej miseczce.
Krok 5
Fasolę, kukurydzę i szalotkę dać do dużej miski, polać połową sosu i dobrze wymieszać. Rozdzielić na cztery talerze, na górze każdego ułożyć stek z tuńczyka. Polać pozostałym sosem, przybrać gałązkami kolendry i ćwiartkami limonki. Podawać natychmiast.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Polecane przepisy
Inne przepisy
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów.
Czytaj więcejSprawdźcie, jak zrobić fasolkę szparagową do słoików na zimę i cieszyć się jej smakiem również poza sezonem. To warzywo możecie wekować na wiele sposobów. Wykorzystajcie nasze propozycje!
Czytaj więcej

































