
Składniki
600 gramów
2 sztuki
6 sztuk
1 łyżeczka
1 łyżeczka
1 łyżeczka
80 mililitrów
2 sztuki
1 łyżka
4 łyżki
1 pęczek
2 łyżki
4 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso zmiel dwa razy w maszynce do mięsa lub bardzo drobno posiekaj nożem.

Krok 2
Jaja zanurz na 5 sekund w gotującej się wodzie, oddziel żółtka.

Krok 3
Wołowinę wyrób rękami, dodając 2 żółtka, oliwę, sól, pieprz, musztardę i słodka paprykę. Wyrabiaj do momentu, aż tatar będzie miał jednolitą konsystencję. Mięso podziel na cztery równe części. W ręku uformuj mięsne kule, z wierzchu ponacinaj je nożem tak, jakbyś siekał mięso. Porcje ułóż na talerzach, robiąc w mięsie wgłębienie na surowe żółtko.

Krok 4
Oddziel od siebie i umyj liście cykorii, upiecz tosty, drobno posiekaj kapary, cebulę, ogórki kiszone, konserwowe grzyby i natkę pietruszki.

Krok 5
Ułóż dodatki na liściach cykorii i połóż je wokół mięsa. Tosty okrój ze skóry, przetnij na trójkąty i przystaw je do mięsa.


Dobra rada:
Gotowy tatar tuż przed podaniem oprósz świeżo zmielonym pieprzem.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Delikat przyprawa w płynie Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Tatar z wołowiny
Przygotowywany ze świeżej, delikatnej polędwicy, w towarzystwie żółtka i warzyw. Jada się go w wielu krajach Europy i w zależności od regionu różni się techniką przygotowania. Tatar z wołowiny to danie dla prawdziwych koneserów!
Dla kogo? Dla miłośników czerwonego mięsa w najlepszym wydaniu.
Na jaką okazję? Tatar z wołowiny to klasyczna przystawka. Imieniny, urodziny? Sprawdzi się niemal w każdych okolicznościach. Zarówno w wersji tradycyjnej, jak i nieco unowocześnionej. Najlepiej podawać go w towarzystwie chleba. Pozostałe dodatki umieszczamy wokół mięsa tak, aby każdy mógł wybrać sobie to, co lubi najbardziej.
Dla urozmaicenia: Przyrządzony przez siebie tatar dopraw świeżo zmielonym pieprzem. Szczegół, a robi różnicę!
Czy wiesz, że? Według legendy nazwa potrawy pochodzi od plemion tatarskich, które pod siodłem trzymały cienkie płaty surowej koniny. W ten sposób mięso miękło i ulegało rozdrobnieniu. Inna historia mówi o tym, że nazwę zawdzięczamy mieszkańcom Francji, gdzie w XIX wieku „steak tatare” było już popularnym daniem w restauracjach.
Klasycznie, ze smakiem, bardzo wyraziście!