
Składniki
1 kilogram
300 gramów
100 gramów
2 sztuki
2 sztuki
2 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
2 łyżki
3 sztuki
1 sztuka
2 litry
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Zalej mięso, warzywa oraz boczek 2 litrami wody. Gdy woda się zagotuje - zbierz szumowinę.

Krok 2
Dodaj przyprawy i kostki Rosołu z kury Knorr. Gotuj wywar przez około godzinę - po tym czasie przecedź go i usuń warzywa.

Krok 3
Boczek drobno pokrój, podsmaż z cebulą i pieczarkami (suszone grzyby namocz uprzednio we wrzątku, pokrój i podsmaż z boczkiem), po czym włóż z powrotem do wywaru.

Krok 4
Rozrób w oddzielnym naczyniu Żurek Knorr i połącz go z wywarem. Dopraw do smaku dwiema łyżkami chrzanu, pieprzem i odrobiną soli. Gotowy żurek podawaj z białą kiełbasą i ugotowanymi oddzielnie ziemniakami.

- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Polędwiczki wieprzowe jadasz tylko od święta i zazwyczaj wyłącznie w restauracji, w której ich przyrządzeniem zajmuje się profesjonalny szef kuchni? Po co się ograniczać? Smakiem tego delikatnego mięsa można cieszyć się znacznie częściej i to we własnej jadalni. Jak smażyć polędwiczki, żeby były soczyste? Jak przygotować mięso i z jakimi dodatkami je podawać?
Czytaj więcejSłodycz miodu fantastycznie kontrastuje z goryczkowym smakiem musztardy. Nic więc dziwnego, że sos musztardowo-miodowy świetnie komponuje się z wieloma składnikami – zwłaszcza o naturalnie łagodnym smaku. Korzystaj z niego zawsze wtedy, gdy twoim potrawom brakuje wyrazu. Prosty w przygotowaniu sos miodowo-musztardowy do burgera pasuje tak samo dobrze, jak do ryb, sałatek, pieczonych mięs, a nawet kanapek.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Żurek śląski
Żurek śląski to smaczna zupa, którą dość łatwo przygotować. Aby wyszedł doskonały, wykorzystaj do jego ugotowania różne rodzaje mięsa. Sięgnij np. po drób, który pozostał Ci z rosołu. Dobrze skomponuje się on z wędzonym boczkiem o charakterystycznym, dymnym aromacie. Te składniki mięsne staną się bazą dla bulionu. Wystarczy, że zalejesz je wodą i dodasz do nich świeżą włoszczyznę. Podczas gotowania warto je jednak lekko podsmażyć na patelni z cebulą, pieczarkami lub suszonymi grzybami. Zyskają dzięki temu dodatkowy, ciekawy posmak. Do takiego wywaru należy dodać odpowiedni zakwas z razowej mąki żytniej – możesz skorzystać z gotowych propozycji sklepowych. Ponieważ żurek powinien mieć intensywny smak, dopraw go kilkoma łyżkami chrzanu oraz pieprzem. Zupę koniecznie podawaj na gorąco z jajkiem ugotowanym na twardo i białą kiełbasą. Będzie świetnie smakować ze świeżym pieczywem lub oddzielnie podanymi ziemniakami. Dekoracyjnie oprósz ją drobno posiekaną natką pietruszki. Życzymy smacznego!