Składniki
1 sztuka
250 gramów
1
1 sztuka
1 sztuka
30 gramów
0.5 sztuki
30 gramów
50 gramów
50 gramów
50 gramów
1 sztuka
2 ziarna
10 ziaren
2 ziarna
2 łyżeczki
1 łyżka
1 łyżka
2 łyżki
4 łyżki
1 szczypta
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Do krwi dodaj szczyptę soli oraz ocet, dolej miód. Tak przygotowaną krew ubij trzepaczką. Musi pozostać płynna. Do krwi wsyp miodownik i poczekaj, aż rozmięknie.
Krok 2
Mięso i podroby opłucz i zalej 1,5 l wody. Cebulę opal nad ogniem, włoszczyznę obierz, umyj i dołóż do mięsa. Dodaj Bulionetkę Knorr oraz ziele angielskie, liść laurowy, majeranek i pieprz. Gotuj do miękkości.
Krok 3
Umyte owoce zalej 1 szklanką wody, dodaj rodzynki, goździk i zagotuj. Gotowy mięsny wywar przecedź, połącz z wywarem z owoców i przestudź. Dodaj sok wiśniowy.
Krok 4
Przestudzony wywar dodawaj stopniowo do krwi ciągle mieszając. Warzywa z rosołu pokrój w cienkie paseczki, mięso i podroby w kostkę. Wraz z owocami dodaj do zupy. Zagotuj mieszając co chwila, uważając aby zupa nie zwarzyła się.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Czernina
Ta wywodząca się z kuchni polskiej zupa jest słodko-kwaśna, ma wyrazisty mięsny smak i wiele aromatycznych dodatków, takich jak: warzywa, suszone owoce (gruszki, jabłka, śliwki), przyprawy oraz zioła. Proces jej przygotowania jest dość czasochłonny, ale jeśli chcesz przyrządzić to bogate w składniki danie, pomoże Ci w tym poniższy przepis. Łącząc ze sobą poszczególne wywary (z mięsa i suszonych owoców) z pozostałymi częściami dania, czyli z sokiem wiśniowym oraz krwią kaczki z octem, miodem i miodownikiem, trzeba uważać, by zupa się nie zwarzyła. Zatem przestudzony wywar dodawaj powoli i stopniowo do krwi kaczki, ciągle mieszając. Do czerniny podaje się różnego rodzaju kluski, mogą być to np. kluski lane albo ziemniaczane. Danie dobrze komponuje się też z makaronem, pyzami, gotowanymi ziemniakami lub kromkami wiejskiego chleba. Ze względu na dużą ilość warzyw i mięsa, zupa ta może stanowić samodzielne danie obiadowe. Zapoznaj się z naszym przepisem na tę pyszną i oryginalną staropolską potrawę.