
Składniki
400 gramów
2 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
2 sztuki
4 sztuki
1 łyżeczka
1 łyżeczka
1 łyżeczka
1 łyżeczka
2 łyżeczki
2 łyżki
1 łyżeczka
2 litry
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso pokrój w kostkę o boku 1 centymetra. Podobnie pokrój wszystkie warzywa, czyli ziemniaki, marchewkę, pora cebulę, pietruszkę i selera.

Krok 2
W garnku rozpuść tłuszcz i jak się dobrze rozgrzeje podsmaż mięso. Po chwili dodaj wszystkie warzywa oprócz ziemniaków. Całość smaż 5-6 minut.

Krok 3
Teraz dodaj przyprawy: kminek, paprykę słodką i ostrą i ponownie chwilę smaż, aby przyprawy oddały aromat.

Krok 4
Na końcu dodaj koncentrat pomidorowy i kontynuuj smażenie przez kolejne kilka minut.

Krok 5
Zalej zupę 2 litrami wody, dodaj musztardę, cukier i Bulion grzybowy na borowikach leśnych Knorr. Zupę zagotuj.

Krok 6
Wrzuć do zupy ziemniaki i gotuj wszystko powoli około 30-40 minut. Podawaj z pieczywem.


Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Bulion grzybowy na borowikach leśnych Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPodobne przepisy
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy.
Czytaj więcejCukinia to pyszne warzywo, które zyskało swą popularność ze względu na dostępność i łatwość wykorzystania w kuchni. I choć sezon na cukinie zaczyna się w sierpniu i trwa do końca lata, to jej smakiem możecie delektować się cały rok.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Węgierska gulaszowa
Gulasz to tradycyjne węgierskie danie jednogarnkowe. Jego oryginalna nazwa to pörkölt, co w dawnym węgierskim oznaczać miało przyrumieniony. Zazwyczaj gulasz składa się z mięsa, cebuli oraz papryki w gęstym aromatycznym sosie. Powstało jednak wiele odmian tej potrawy, które łączy ze sobą jedynie sposób przygotowania – składniki są zupełnie odmienne. Sekretem udanego gulaszu jest bowiem długie smażenie wszystkich składników jednocześnie, aby swobodnie mogły dusić się we własnych sokach. Bazę naszej wersji zupy gulaszowej stanowią podsmażone kawałki mięsa wołowego cebula, por i marchewka. Ważny jest odpowiedni dobór przypraw w tym sproszkowanej papryki, które nadadzą gulaszowej zupie ostrość. W końcu ma ona rozgrzewać i zachęcać do wspólnego biesiadowania. Do gulaszowej możesz dodać także inne ulubione warzywa, jak kolorowa papryka czy cukinia, by urozmaicić jej smak.