Mega pstrąg grillowany przepis – Zobacz na przepisy.pl pixel

Mega pstrąg grillowany

Autor: Piotr Silarów

ratingratingratingratingrating

1

13 os.
cookedstopień trudności

łatwe

czas przygotowania
45 min.
ilość porcji
2 os.
Drukuj

36 osób wydrukowało

Pobierz pdf

35 osób zapisało

Udostępnij

Składniki

1 opakowanie

10 łyżek

1 sztuka

2 plastry

2 sztuki

2 sztuki

1 sztuka

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Przepis na 2 pstrągi każdy po około 300-350 g. Umyj rybę i oskrob pod bieżącą zimną wodą. W ten sposób ręce nie będą "pachniały" ci cały wieczór rybą a jej zapach nie rozniesie się na całe mieszkanie :)

Krok 2

Obsyp obficie solą rybę z zewnątrz. Dodaj również 2 szczypty soli do środka. Następnie obsyp również tymiankiem z zewnątrz i nieco do środka. Wsyp rozkruszoną przyprawę w mini kostkach Knorr czosnek do środka ryby (lub 2 jeśli lubisz bardziej czosnkowe).

Krok 3

Umyj cytrynę. Odkrój część skóry z cytryny. Pokrój w słupki i włóż po kilka (8-10) słupków do ryby. Ukrój 2 plastry po ok. 2 mm masła. Następnie pokrój je w słupki i włóż równą ilość masła do obu ryb.

Krok 4

Przygotuj folię aluminiową. Potrzebujesz około 8 -10 cm dłuższy kawałek niż długość ryby Przygotowaną rybę połóż na na matowej stronie folii aluminiowej, tak aby po obu stronach ryby zostały równe kawałki folii a ryba żeby leżała na 1 połówce szerokości folii. (pewnie jak bym zrobił foto było by łatwiej odgadnąć o co mi chodzi, ale jestem w robocie i teraz mogę tylko podumać o pichceniu :P ).

Krok 5

Rybę w folii zawiń w tzw. pieroga, końcówki folii zwiń i zakręć jak w cukierku. Grill musi być naprawdę gorący. Grilluj 15 min. z każdej strony jeśli lubisz bardziej wypieczoną lub 10-12 min. z każdej strony dla mniej wypieczonej. Uwaga, gdy będziesz zabierać się do jedzenia otwórz "pieroga" foliowego z daleka od twarzy, aby nie buchnęła Ci w twarz gorąca para.
Przygotuj cząstkę cytryny i skrop rybę. Skóra ryby odchodzi sama od mięsa.
Ehhh... smacznego ... głodny się zrobiłem.

0

Opinie o przepisie

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Mega pstrąg grillowany - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Mega pstrąg grillowany - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Mega pstrąg grillowany - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Mega pstrąg grillowany - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Mega pstrąg grillowany - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Mega pstrąg grillowany - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Mega pstrąg grillowany - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Mega pstrąg grillowany - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych zawsze są świetną okazją dla wszystkich kucharzy, żeby się wykazać. Oto czas powrotu do tradycyjnych receptur – w końcu niektóre z potraw jadane są wyłącznie raz w roku właśnie przy tej okazji.

Czytaj więcej

Żurek to aromatyczna zupa, której sekret smaku tkwi w zastosowanych przyprawach. Mogą być różne inne w zależności od tego, jaki rodzaj żuru zamierzamy przygotować. Podpowiadamy, jak doprawić żurek, aby był jak najsmaczniejszy.

Czytaj więcej