Składniki
100 gramów
200 gramów
1 sztuka
2 sztuki
1 sztuka
100 gramów
200 gramów
2 łyżki
50 gramów
ciasto do pizzy:
1 kilogram
500 mililitrów
25 gramów
20 gramów
8 gramów
50 mililitrów
sos:
100 gramów
1 łyżeczka
1 łyżeczka
2 łyżeczki
30 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Paprykę, cebule i pieczarki pokrój w plastry. Pierś podsmaż i pokrój w paski.
Krok 2
Składniki na ciasto do pizzy połącz ze sobą dobrze wyrabiając na stolnicy, odstaw na 10 minut do lodówki skropione wodą, po 10 minutach wyjmij do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na 20 minut.
Krok 3
Składniki na sos do pizzy wymieszaj ze sobą dokładnie i dopraw pieprzem do smaku.
Krok 4
Stolnicę lub blat stołu podsyp mąką, połóż ciasto i rozwałkuj lub uformuj placek ręcznie. Placek powinien mieć około 28 centymetrów średnicy i 1 centymetr grubości.
Krok 5
Placki umieść na blasze i posmaruj z wierzchu wcześniej przygotowanym sosem starając się zachować centymetr odstępu od rantu placka.
Krok 6
Na wierzchu pizzy ułóż starty ser oraz posyp przyprawą Knorr w mini kostkach. Paprykę, cebulę, mięso z kurczaka i pieczarki ułóż na pizzy. Na wierzchu ułóż plastry boczku. Piecz w nagrzanym do 200 stopni piekarniku około 15 minut.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Przyprawa w Mini kostkach Smażona cebula Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPodobne przepisy
Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste...
Czytaj więcejSuszone grzyby są dobrze wszystkim znanym przysmakiem, który często pojawia się w naszych jadłospisach. Nie wyobrażamy sobie aromatycznych zup, sosów oraz pierogów bez tych leśnych specjałów. Aby grzyby suszone nadawały się do spożycia i zachwycały smakiem, warto zgłębić wiedzę na temat moczenia ich w wodzie i mleku. Jak to zrobić?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pizza Wiejska
Do pizzy chyba nikogo nie trzeba przekonywać. To danie rodem z Neapolu zawładnęło całym światem. Okrągłe placki spotkacie w każdym zakątku globu, choć te tradycyjne przygotowywane są najczęściej we Włoszech i różnią się nieco od znanych nam wersji, przede wszystkim prostotą i niewielką liczbą składników. Pizza wiejska, którą dziś proponujemy, to prawdziwa królowa. Zaskakuje włoskim aromatem i wyjątkowym połączeniem smaków. Pizza wiejska ma uniwersalne składniki, dopasowane do każdego gustu kulinarnego. Zapraszamy do stołu!
Dla kogo?
Wiejska pizza jest dla każdego, bez wyjątku. Nie ma znaczenia wiek, znajomość kuchni włoskiej ani kulinarne doświadczenie. Zachwyci wszystkich!
Na jaką okazję?
Przepis na wiejską pizzę wykorzystajcie podczas obiadu. Danie jest także świetną propozycją na rodzinną kolację. Pamiętajcie tylko, żeby przygotować nieco więcej ciasta. Jesteśmy pewni, że będziecie piec kolejną porcję!
Czy wiesz, że?
Rozróżnia się dwa typy włoskiej pizzy, przygotowywanej tradycyjnie. Pierwszym jest pizza neapolitańska, na bardzo cienkim cieście. Wersja rzymska to z kolei grubsze ciasto, z zaokrąglonymi rogami. A Wy którą wolicie?
Dla urozmaicenia:
Pizzę wiejską możecie serwować z różnymi sosami albo z oliwą z oliwek.